Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CHEMIA NA WESOŁO H2O CO2 CH4.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CHEMIA NA WESOŁO H2O CO2 CH4."— Zapis prezentacji:

1 CHEMIA NA WESOŁO H2O CO2 CH4

2 Rebusy o sprzęcie chemicznym +KA

3 OT=ÓWKA P

4 EC=NIK

5 KIM JEST CHEMIK? Chemik jest to osoba rozwijająca ogólną teorię z wzorów wyprowadzonych z niewielką dokładnością, z wątpliwych założeń opartych na podejrzanych tabelach wyników uzyskanych na podstawie niejednoznacznych eksperymentów przeprowadzonych za pomocą niedokładnej aparatury przez osoby o wątpliwej sprawności i mentalności.

6 Kącik poezji chemicznej
Laboratorium mi nie straszne Nawet gdy w fartuchu paski są za ciasne. Mikstury robię wybuchowe A czasami także zapachowe. Sód powoli nożem kroję I w ogóle się go nie boję. Choć zapalić się czasem może Więc do nafty go szybko włożę. Chemia to Ty , chemia to ja, Chemia to cały świat. Spójrz, rozejrzyj się wokoło, Ale tutaj jest wesoło! Coś się tu tworzy a tam rozkłada Jaka świetna to zabawa! Więc nie zwlekaj i chodź z nami, Na spotkanie z chemią zapraszamy.

7 POWIEDZENIA CHEMICZNE
Pamiętaj chemiku młody zawsze wlewaj kwas do wody! Nigdy wody do kwasu bo narobisz hałasu! Podobne rozpuszcza się w podobnym. W zanieczyszczonej rzece pływa cała tablica Mendelejewa. Chemia leczy, żywi i ubiera.

8 Humor chemiczny! Nauczyciel do ucznia: - Jasiu co przedstawia ten wzór? - mam to na końcu języka... - to wypluj szybko, bo to kwas solny! Stary chemik nie umiera. On tylko przestaje reagować. - Co to jest związek chemiczny? - Związek chemiczny to małżeństwo dwojga chemików.


Pobierz ppt "CHEMIA NA WESOŁO H2O CO2 CH4."

Podobne prezentacje


Reklamy Google