Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej
Wywiad z panem Jerzym Traczem Czyli co działo się w gminie Łęczyca przez 20 lat…

2 Nasze źródło wiedzy: Jerzy Tracz Kandydat na radnego gminy Łęczyca w roku Uczy nas religii w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej. Jest bardzo dobrze obeznany ze sprawami naszej gminy i tego co się dzieje wokół nas. Przeprowadziliśmy z nim wywiad.

3 Wywiad Czy w ciągu ostatnich 20 lat powstały nowe drogi, ścieżki rowerowe czy też może chodniki? Tak, powstały nowe drogi, co wiązało się z podjęciem decyzji o wycięciu drzew. W małym stopniu budowano chodniki i jest bardzo mało ścieżek rowerowych. Jakie zmiany gospodarcze zaszły w gospodarstwach wiejskich? Zmian gospodarczych zaszło bardzo wiele. Mimo wszystko kiedyś żyło się lepiej. Teraz zostaną tylko te gospodarstwa rolne posiadające duże zasoby pieniężne i mające dobre wyposażenie. Jak zmieniła się estetyka naszej gminy? Czy powstały skwery i czy domy są wyremontowane? Estetyka naszej gminy głównie poprawiła się na lepsze, a co do wyremontowanych domów… remontują je tylko te osoby które mają większe zasoby pieniężne. Rolnicy mają mniejsze dochody.

4 Wywiad Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia? Czy powstały nowe sklepy? W naszej wsi nie powstały nowe sklepy. Jest łatwiej kupić rzeczy potrzebne do życia. Blisko nas jest miasto, które cały czas jest modernizowane aby można było łatwo się do niego dostać i zrobić zakupy. Pod dom przyjeżdża ciężarówka pełna produktów spożywczych i artykułów przemysłowych. Czy w naszej gminie poprawiła się jakość środowiska naturalnego? Czy wprowadzono pojemniki do segregacji śmieci? Jakość środowiska naturalnego znacznie się poprawiła. W każdej wsi wprowadzono pojemniki do plastiku, papieru i szkła.

5 Wywiad - Czy sołtys pańskiej wsi sumiennie wypełnia swoje obowiązki?
- Tak, nasz sołtys jest bardzo pracowity i sumienny w tym, co robi. Pełni swoją funkcję już 6 kadencję i jest najstarszym sołtysem w Gminie Łęczyca. Co pan sądzi o władzach w naszej gminie? Czy są bliżej ludzi? Tak. Myślę, że są bliżej ludzi. Propozycje ludzi zapadają większością głosów (demokratycznie). Czy rolnicy mają teraz dobre warunki do pracy? Myślę, że tak. Obecnie są produkowane i udoskonalane maszyny ułatwiające pracę na roli. Dzięki nim rolnicy czują satysfakcję ze swojej pracy. Kiedyś były organizowane kółka rolnicze w każdej wsi, w dzisiejszych czasach kółka są tylko w nielicznych wsiach, a wszelkie informacje są przekazywane pisemnie, od ręki do ręki.

6 Wywiad Czy są jakieś osiągnięcia z których jest pan dumny?
Tak. Jestem dumny z prawie każdej zmiany w naszej gminie bo mają pomagać ludziom. Ja jestem najbardziej dumny z oczyszczalni i nowych dróg. Jakie inne zmiany, które zaszły w ciągu ostatnich 2 0lat dostrzegł Pan w naszej gminie? Inne zmiany to na przykład powstanie szkoły – Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, lampy przy drogach, wodociągi, telefony, oczyszczalnie rowów i oczyszczalnie ekologiczne.

7 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Rafał Kowalczyk Klasa 2B Mateusz Kaczmarek Klasa 2B Opiekun: p. Jolanta Kuropatwa Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google