Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Przebrodzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Przebrodzie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Przebrodzie
W Gminie Suwałki mieszkamy, więc ją bardzo dobrze znamy. Prezentacja dotyczy Gminy Suwałki

2 Poznajemy Gminę Suwałki
Gmina zajmuje się: utrzymaniem dróg, ochroną środowiska, pomocą społeczną, rolnictwem, utrzymaniem autobusów oraz szkół. Zajmuje się również geodezją. O Gminie decyduje wójt i przewodniczący radnych. W Gminie Suwałki są 52 miejscowości zł. wydaje się na stypendia rocznie. Władzę w Gminie Suwałki sprawuje wójt Tadeusz Chołko

3 Wywiad z sołtysem wsi Wychodne
Pan Szwengier był radnym Gminy Suwałki w r. Obecnie pełni funkcję radnego Powiatu Suwalskiego Ziemskiego ( od 1998r.- 3 kadencja ). Jest sołtysem wsi Wychodne od 25 lat. Kocha być sołtysem swojej wsi, ponieważ ma bliski kontakt z mieszkańcami. Prowadzi gospodarstwo rolne z ukierunkowaniem na chów bydła mlecznego i opasowego. Zadaliśmy Panu Szwengrowi kilka pytań m. in.: Co się zmieniło po ostatnich 20 latach we wsi Wychodne? „Bardzo dużo. Poprawiła się infrastruktura wsi: droga asfaltowa przez wieś, wodociąg, oświetlenie uliczne, przystanek, dowóz dzieci autobusem do szkoły. Wieś się rozbudowała, przybyło nowych mieszkańców ( obecnie 103 ). Mieszkańcy pracują w różnych zawodach. Na terenie wsi prowadzona jest działalność gospodarcza ( 2 zakłady kamieniarskie i zakład stolarski ).” Co pan by chciał zmienić we wsi Wychodne? „We wsi Wychodne działa ochotnicza straż Pożarna ( 1927 r. ). Jest remiza strażacka i dążę do tego, aby jak najszybciej ją wyremontować. Z budynku remizy można stworzyć centrum kulturalne z dostępem do internetu. Mieszkańcy wsi Wychodne mogliby w nim się spotykać i mile spędzać wolny czas. Myślę także, o budowie przydomowych oczyszczalni ścieków bądź kontenera ściekowego.” Sołtys wsi Wychodne- pan Stanisław Szwengier.

4 Więcej informacji zmieściliśmy w gazetce szkolnej pt. „Znad Szczeberki”

5 Tak jest teraz w naszej szkole.

6

7 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Ewa Poniatowska , tel , kl. V Urszula Augustynowicz 1998, tel , kl. V Monika Topolska 1998, tel , kl. V Szkoła Podstawowa w Przebrodzie mgr Anna Wizgo tel Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Przebrodzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google