Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Współpraca ze środowiskiem lokalnym Filii w Kolbuszowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Współpraca ze środowiskiem lokalnym Filii w Kolbuszowej."— Zapis prezentacji:

1 Współpraca ze środowiskiem lokalnym Filii w Kolbuszowej

2 WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM Współpraca ta najwyraźniej i najowocniej ma miejsce na płaszczyźnie Biblioteka Pedagogiczna a Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Dzięki pomocy Starosty i Rady Powiatu Bibliotece został użyczony lokal o wyższym standardzie położony w centrum miasta, zapewniający możliwość wszechstronnego i perspektywicznego rozwoju w zakresie propagowania czytelnictwa, informatyzacji biblioteki oraz dostępu do korzystania z multimediów. A co najważniejsze zmiana lokalu znacznie obniżyła koszty utrzymania Filii. Otwarcie biblioteki dla czytelników miało miejsce w dn. 19 października ubiegłego roku.

3 WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM Uroczystość otwarcia Filii

4 WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM Uroczystość otwarcia Filii

5 WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM Uroczystość otwarcia Filii

6 WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM Współpraca ta jest nadal kontynuowana, władze powiatu żywo interesują się sprawami bieżącymi biblioteki, starają się wspierać jej działalność w miarę posiadanych środków i możliwości. Na szczególne zaznaczenie zasługuje fakt, że w związku z działającym w Weryni ośrodkiem zamiejscowym Uniwersytetu Rzeszowskiego Instytut biotechnologii - agrobiologia jak również nowo uruchamianym kierunkiem technik – biotechnolog w Zespole Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni, Rada Powiatu podjęła w dn. 29 kwietnia b.r. uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Biblioteki Pedagogicznej na kwotę 5000 zł. z przeznaczeniem na uzupełnienie zbiorów z dziedzin: biotechnologia, agrobiologia i dziedzin pokrewnych.

7 WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM

8 WSPÓŁPRACA Z CZASOPISMAMI LOKALNYMI Biblioteka współpracuje również z redakcjami miesięczników regionalnych: Ziemia Kolbuszowska, Przegląd Kolbuszowski. Na łamach tych czasopism publikowane są artykuły dotyczące życia biblioteki (artykuł o zmianie lokalu i uroczystości otwarcia), informacje o zbiorach. I tak na stronach Ziemi Kolbuszowskiej od lutego ubiegłego roku został zainicjowany cykl artykułów p. n. Biblioteka Pedagogiczna Nauczycielom Powiatu Kolbuszowskiego. Do tej pory ukazały się zestawienia bibliograficzne w wyborze n.t.: Materiały repertuarowe na uroczystości szkolne, Regionalizm w edukacji oraz w majowym nr b.r. Edukacja europejska kolejne zestawienie będzie na temat: Zespół nadpobudliwości psychoruchowej ADHD.

9 WSPÓŁPRACA Z CZASOPISMAMI LOKALNYMI

10

11

12 WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI LOKALNYMI Współpraca z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kolbuszowej, dla którego przygotowywane są systematycznie zestawienia bibliograficzne nowości odnośnie pomocy i polityki społecznej.

13 WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKARZAMI BIBLIOTEK SZKOLNYCH Biblioteka współpracuje z nauczycielami – bibliotekarzami bibliotek szkolnych, którym udzielane są informacje merytoryczne odnośnie: opracowania, ewidencji itd. Dotychczas udzielono instruktażu merytorycznego nauczycielom – bibliotekarzom Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej, Szkoły Podstawowej w Siedlance i Trzęsówce. Informacja o powyższej działalności została zamieszczona w prasie lokalnej.

14 WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKARZAMI BIBLIOTEK SZKOLNYCH


Pobierz ppt "Współpraca ze środowiskiem lokalnym Filii w Kolbuszowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google