Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Turystyka zdrowotna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Turystyka zdrowotna."— Zapis prezentacji:

1 Turystyka zdrowotna

2 Oleksandr Khyzhniak, Małgorzata Bać

3

4 Turystyka zdrowotna reguluje nasze samopoczucie oraz stan zdrowotny

5 Turystyka zdrowotna Turystyka zdrowotna, w skład której wchodzi turystyka uzdrowiskowa to według Wolskiego (1970): "świadome i dobrowolne udanie się na pewien okres poza miejsce zamieszkania, w czasie wolnym od pracy, w celu regeneracji ustroju dzięki aktywnemu wypoczynkowi fizycznemu i psychicznemu"

6

7

8 Do turystyki zdrowotnej zalicza się: turystykę uzdrowiskową, turystykę spa i wellness oraz turystykę medyczną

9 Turystyka uzdrowiskowa – świadome i dobrowolne udanie się na pewien okres do miejscowości posiadającej status uzdrowiska w czasie wolnym od pracy, mając na celu utrzymanie lub polepszanie obecnego stanu zdrowia przez wypoczynek fizyczny i psychiczny z wykorzystaniem balneoterapii (czyli metod korzystania z wód leczniczych i peloidów oraz z warunków klimatycznych w celach leczniczych i profilaktycznych) oraz przez oderwanie się od szkodliwych wpływów otoczenia stałego pobytu i niehigienicznego trybu życia.

10

11 Turystyka uzdrowiskowa zawiera się w turystyce zdrowotnej
Turystyka uzdrowiskowa zawiera się w turystyce zdrowotnej. Rozróżnienie między turystyką zdrowotną i uzdrowiskową jest konieczne m.in. ze względu na możliwość uprawiania turystyki zdrowotnej nie tylko w miejscowościach posiadających status uzdrowiska, ale również tych, które pozwalają na efektywną realizację funkcji zdrowotnej. Mogą to zatem być miejscowości o potwierdzonych (przez ministra właściwego ds. środowiska) korzystnych właściwościach klimatycznych, walorach krajobrazowych oraz warunkach umożliwiających pobyt w celach zdrowotnych.

12

13

14


Pobierz ppt "Turystyka zdrowotna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google