Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

No to ogieñ .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "No to ogieñ ."— Zapis prezentacji:

1 No to ogieñ 

2 Co to dopalacze? Dopalacze – stosowana w Polsce, potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych. Podobne substancje w krajach anglosaskich są znane pod nazwą designer drugs, zaś w krajach niemiecko-języcznych pod nazwą designerdroge. Problem tzw. dopalaczy ma charakter ogólnoświatowy. Borykają się z nim od co najmniej połowy lat 80. XX w. Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i większość krajów Unii Europejskiej

3 Klasyfikacja dopalaczy
Pobudzacze: wszystkie dostępne legalnie substancje, których zadaniem jest pobudzenie organizmu do wzmożonego wysiłku. Pobudzenie to polega między innymi albo na sztucznym przyspieszeniu działania organizmu lub na zmniejszeniu (bądź „zaćmieniu”) uczucia zmęczenia. Wzmacniacze: wszystkie dostępne legalnie substancje, których zadaniem jest wzmocnienie możliwości psychofizycznych organizmu. Tą grupę tworzą przede wszystkim leki wspomagające uczenie się. Środki popędowe: wszystkie dostępne legalnie substancje których właściwości wpływają na zwiększenie energii seksualnej biorcy. Psychodeliki: wszystkie substancje, których zadaniem jest modyfikacja stanu psychofizycznego biorcy. Modyfikacja ta polega między innymi na takim oddziaływaniu na organizm, dzięki któremu możliwe jest zaburzenie stan świadomości percepcji i/lub zmiana zachowania. Sterydy: wszystkie dostępne legalnie substancje, których zadaniem jest oddziaływanie na organizm, pozwalające na modyfikację budowy ciała.

4 Co to sa po “pobudzacze”?
Termin pobudzacze odnosi się do jednego z typów dopalaczy a dotyczy wszystkich dostępnych legalnie substancji, których zadaniem jest pobudzenie organizmu do wzmożonego wysiłku. Pobudzenie to polega między innymi albo na sztucznym przyspieszeniu działania organizmu lub na zmniejszeniu (bądź „zaćmieniu”) uczucia zmęczenia.

5 Co to są „wzmacniacze”? Termin wzmacniacze odnosi się do jednego z typów dopalaczy, a dotyczy wszystkich dostępnych legalnie substancji, których zadaniem jest wzmocnienie możliwości psychofizycznych organizmu. Tą grupę tworzą przede wszystkim leki wspomagające uczenie się oraz substancje zawierające między innymi takie składniki jak: tauryna, żeń-szeń czy miłorząb japoński.

6 Co to są środki popędowe?
Termin środki popędowe odnosi się do jednego z typów dopalaczy, a dotyczy wszystkich dostępnych legalnie substancji, których właściwości wpływają na zwiększenie energii seksualnej. Do środków popędowych można zaliczyć „hiszpańską muchę” oraz produkowane poza oficjalnym obiegiem medycznym środki typu viagra.

7 Co to są psychodeliki? Termin psychodeliki odnosi się do jednego z typów dopalaczy a dotyczy wszystkich substancji, których zadaniem jest modyfikacja stanu psychofizycznego biorcy. Modyfikacja ta polega między innymi na takim oddziaływaniu na organizm, dzięki któremu możliwe jest zaburzenie stan świadomości percepcji i/lub zmiana zachowania.

8 Dlaczego dopalacze są niebezpieczne?
Należy podkreślić że dopalacze w odróżnieniu od niektórych narkotyków nie powodują tak szybko uzależnienia (nie ma miarodajnych badań na ten emat). Wiele substancji składowych dopalaczy w odpowiednich dawkach ma pozytywny wpływ na organizm. Niebezpieczeństwo w działaniu dopalaczy jest inne. Następstwa działania dopalaczy na organizm mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie. Należy pamiętać że jeszcze nie zostało w sposób miarodajny zbadane działanie dopalaczy w interakcji z innymi substancjami. Dodatkowym niebezpieczeństwem jest lekceważenie możliwych następstw działania dopalaczy przez młodzież.

9 Czym różnią się dopalacze od narkotyków?
Dopalacze są substancjami które pod względem działania przypominają narkotyki. Różnica między dopalaczami a narkotykami ogranicza się do: ceny – dopalacze są tańsze od narkotyków dostępności – dopalacze są dostępne praktycznie w każdym sklepie legalnością – dopalacze są substancjami legalnymi ich posiadanie oraz obrót nie wiąże się z konsekwencjami prawnymi różnorodnością – istnieje duża gama rodzajów i typów dopalaczy. Co pewien czas pojawiają się nowe. pozornym bezpieczeństwem użycia- użycie dopalaczy nie wiąże się z pojawieniem się tak szybko jak w przypadku narkotyków konsekwencji zdrowotnych modą- osoba która sięga po dopalacze jest traktowana jako ktoś „trendy” a jeśli ktoś sięga po narkotyki jest uważany za „ćpuna”.

10 Skutki zazywania srodków popedowych
Środki popędowe są to wszystkie dostępne legalnie substancje których właściwości wpływają na zwiększenie energii seksualnej biorcy. Czyli są to substancje które mają w sposób sztuczny wzmagać popęd seksualny. Używanie tych substancji powoduje przyzwyczajenie organizmu do prawidłowego funkcjonowania tylko w przypadku ich użycia. Istnieje niebezpieczeństwo że jeśli nie użyje się tych substancji to człowiek nie będzie w stanie wykonać prawidłowo czynności seksualnych.

11 Made by: Nindrza & Budzik

12 KONIEC


Pobierz ppt "No to ogieñ ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google