Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.. Celem tego projektu było sprawdzenie, ilu uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważna jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.. Celem tego projektu było sprawdzenie, ilu uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważna jest."— Zapis prezentacji:

1 w ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.

2 Celem tego projektu było sprawdzenie, ilu uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważna jest dla nich wiedza o swoim pochodzeniu. Przygotowaliśmy ankietę w której prosiliśmy o podanie następujących informacji - miejsce urodzenia babci i dziadka - powiat - województwo (należało zaznaczyć czy urodził się w II RP czy w PRL-u) Ankieta została umieszczona na stronie internetowej szkoły i była dostępna przez 6 tygodni po wcześniejszej promocji projektu w klasach i w gronie pedagogicznym.

3 Ile osób zainteresowało się projektem, wchodząc na stronę internetową, choć niekoniecznie wzięło w nim udział? (%)

4 Ile osób z każdej klasy podało dane? (%)

5 Ile osób podało tylko miejscowość urodzenia? (%)

6 Ile osób wymieniło województwo?

7 Katowickie Kieleckie Rzeszowskie Konińskie Tarnopolskie Wielkopolskie Wrocławskie Lubelskie Opolskie Małopolskie Lwowskie Łódzkie Poznańskie Świętokrzyskie Kujawsko-pomorskie Krakowskie Śląskie Dolnośląskie Podkarpackie Mazowieckie Poleskie Bydgoskie Pomorskie Warmińsko mazurskie

8 Ile procent z każdego województwa?

9 Ile osób wywodzi się z Kresów Wschodnich ?

10 Ile osób podało pełne dane o przodkach?(%)

11 Ile osób poszerzyło wiedzę czyniąc dopiski w uwagi? (%)

12 Ankieta cieszyła się sporą popularnością. Niestety, większość zainteresowanych nie wiedziała wszystkiego o przeszłości swojej rodziny. W przeciwieństwie do popularnej opinii potomkowie Kresowiaków wcale nie stanowią większości. Przypuszczamy, że przyczyną braku wiedzy jest współczesny model rodziny, w którym dziadkowie są zepchnięci na drugi plan i młodzież nie ma z nimi dużego kontaktu. Młodzi ludzie obecnie na tyle identyfikują się z Dolnym Śląskiem, że nie interesuje ich miejsce urodzenia ich przodków (są już 3 pokoleniem tu urodzonym).


Pobierz ppt "W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.. Celem tego projektu było sprawdzenie, ilu uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważna jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google