Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Badanie odczynu produktów użytku domowego za pomocą wskaźników.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Badanie odczynu produktów użytku domowego za pomocą wskaźników."— Zapis prezentacji:

1 Badanie odczynu produktów użytku domowego za pomocą wskaźników.
W tym doświadczeniu badaliśmy odczyny produktów takimi wskaźnikami jak: wywar z czerwonej kapusty, papierek lakmusowy i uniwersalny papierek wskaźnikowy. Wywar z kapusty wykonaliśmy samodzielnie, sposób wykonania możemy zobaczyć na nagranym filmie. -Jak zrobić wywar z czerwonej kapusty? Zdjęcia z doświadczenia Wyniki doświadczenia

2 Amoniak Kwasek cytrynowy
(papierek uniwersalny) Kwasek cytrynowy (papierek uniwersalny) Sok pomarańczowy (papierek uniwersalny) Coca-cola (papierek lakmusowy)

3 Płyn do naczyń Proszek do pieczenia
(papierek z wywarem z kapusty) Kwasek cytrynowy (wywar z kapusty) Proszek do pieczenia (papierek z wywarem z kapusty) Sok pomarańczowy(wywar z kapusty)

4 Wywar z czerwonej kapusty i nasączone nim papierki -
Papierek uniwersalny i inne wskaźniki barwią się na różne kolory zgodnie z tym czy badana substancja posiada odczyn zasadowy, czy kwasowy. Wywar z czerwonej kapusty i nasączone nim papierki - barwa zielona (zasada), barwa czerwona (kwas). Papierki lakmusowe – barwa niebieska (zasada), barwa czerwona (kwas).

5 Barwa papierka uniwersalnego jest związana ze skalą pH .
Skala pH – ilościowa skala kwasowości i zasadowości roztworów wodnych związków chemicznych. Jest to skala wartości liczbowych od 0 do 14 odpowiadających stężeniu jonów wodorowych w roztworze. Jeżeli wartość pH jest mniejsza niż 7 wówczas roztwór wykazuje odczyn kwaśny, jeżeli wartość pH wynosi 7 to roztwór wykazuje odczyn obojętny, a jeżeli pH jest większe od 7 to roztwór wykazuje odczyn zasadowy.


Pobierz ppt "Badanie odczynu produktów użytku domowego za pomocą wskaźników."

Podobne prezentacje


Reklamy Google