Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole."— Zapis prezentacji:

1 „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach”
Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole podstawowej Edukacyjne wykorzystanie programu ZooBurst – sposób na metodę

2 Jak pobudzić ucznia do twórczego myślenia?
Jaki jest sposób na przedstawienie uczniowi metod rozwiązywania problemów? Ile czasu zajmuje omówienie wprowadzanej metody pracy?

3 Sposobem na przedstawienie krótko
i obrazowo nowej metody, zagadnienia, historii jest aplikacja ZooBurst. Pozwala ona każdemu łatwo stworzyć swoją własną książkę, nawet w trójwymiarze. Tematyka książki zależy tylko od autora i jego wyobraźni. ZooBurst jest narzędziem, w którym może działać na odbiorcę ruch, dźwięk, obraz.

4 Celem tej prezentacji jest zainteresowanie programem ZooBurst nauczycieli, przedstawienie wybranych elementów aplikacji oraz……. poznanie metody „Sześciu myślowych kapeluszy”, która kierunkuje nasze myślenie.

5

6 Wejdźmy na stronę www. ceo. org
Wejdźmy na stronę w zakładkę Cyfrowa Szkoła, odnajdźmy programy i aplikacje i spróbujmy poczytać o tym jak można w inny sposób niż PowerPoint utworzyć prezentację?

7 Tworzenie nowej książki

8 Tworzymy tło książki Określamy kolory tła Dodajemy elementy książki

9 Możemy poprawić lub uzupełnić książkę
Oglądamy zmiany

10 Moje niedoskonałe książki w ciągłej edycji.

11 Czy zauważyliście zalety tej aplikacji?
Interaktywna książeczka zainteresuje odbiorcę, a może zainspiruje do tworzenia swoich pozycji książkowych? Dzięki aplikacji zbyt długie, przeładowane treścią materiały można opracować w sposób krótki i działający na wyobraźnię.

12 Wada jest bardzo poważna:
gdy nauczyciel lub uczeń pozna możliwości programu, spędzi przed komputerem wiele godzin. Nie jest to obojętne dla naszego zdrowia. Niemniej mój cel zostanie wówczas osiągnięty. Bakcyl ZooBursta został połknięty.

13 Dziękuję za uwagę . Barbara Kanoniak Zespół Szkół w Kłomnicach


Pobierz ppt "„Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google