Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miłość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miłość."— Zapis prezentacji:

1 Miłość

2 Co to jest miłość? Miłość jest dowolną ilością emocji doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć, stanów i postaw, poczynając od ogólnego zadowolenia, a kończąc na silnej interpersonalnej atrakcji. Rozmaitość użyć i znaczeń, połączona z zawiłością opisywanych przez nią uczuć, powoduje, że miłość jest niespotykanie trudna do zdefiniowania, nawet w porównaniu do innych stanów emocjonalnych. Miłość jest przedmiotem i źródłem inspiracji dla twórców sztuki oraz literatury, religii i psychologii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym.

3 Różne rodzaje okazywanej miłości
Agape - to typ miłości bezinteresownej, opierającej się na altruizmie i duchowej więzi, często motywowanej religijnie. Philia - miłość platoniczna, wolna od seksu i zmysłowości, przyjacielska, bezinteresowna, lojalna i wierna. Platon w "Uczcie" opisuje historię opowiadaną przez Arystofanesa o bardzo silnej istocie ludzkiej o dwu twarzach, czterech rękach, czterech nogach, plecach i piersiach naokoło, zagrażającej bogom. Zeus znalazł sposób, by, nie zabijając ludzi (jak chcieli inni bogowie), osłabić ich przez przecięcie każdego na dwie połowy. Od tej pory każdy szuka drugiej połowy, a gdy ją znajdzie, druga osoba, choć obca, staje się nagle bliska. Eros - miłość twórcza, kreatywna lub romantyczna, w której dominującą rolę odgrywa sentyment, tęsknota, oczarowanie, pragnienie coraz większej pełni. Sexus - miłość zmysłowa, realizująca się w zbliżeniach płciowych, oparta na wzajemnym pożądaniu; najczęściej ma swój początek w zakochaniu.

4 Wiersz miłosny Gdy w życiu moim się pojawiłeś cały świat odmieniłeś pustkę w sercu wypełniłeś i bardzo mnie uszczęśliwiłeś zawsze kochała Cię będę, za prawdziwą miłością pójdę wszędzie i choćbym miała najpiękniejszą gwiazdkę na niebie to ja i tak wolę Ciebie!

5 Obrazki obrazujące miłość

6

7

8 Na koniec chciałabym dodać:
„Gdyby ludzie nie bali się okazywać swoich uczuć życie było by o wiele prostsze”

9 Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Miłość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google