Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja USOSweb Wersja: 26.04.2010 Opracował: Sebastian Sieńko Plany zajęć dodatkowych pracownika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja USOSweb Wersja: 26.04.2010 Opracował: Sebastian Sieńko Plany zajęć dodatkowych pracownika."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja USOSweb Wersja: 26.04.2010 Opracował: Sebastian Sieńko Plany zajęć dodatkowych pracownika

2 Plany użytkownika Po zalogowaniu się na swoje konto w systemie USOSweb należy kliknąć zakładkę Mój USOSweb w głównym menu systemu (na górze strony). Po kliknięciu w bocznym menu pojawia się opcja Plany użytkownika. W module tym możliwe jest stworzenia własnego planu dodatkowych zajęć, które będą upublicznione studentom na stronie prowadzącego w katalogu. Można w tym planie określić np. godziny konsultacji oraz prac, o których warto poinformować studentów. Prowadzący ma możliwość zdefiniowania dowolnej ilości tego typu planów zajęć.

3 Plany użytkownika Po wejściu do modułu Plany użytkownika pojawia się formularz dodawania nowego planu – należy podać nazwę planu, tak aby opisywała czego dotyczy… …a następnie kliknąć przycisk Utwórz. Następnie za pomocą trzech głównych zakładek na górze strony… …istnieje możliwość poruszania się pomiędzy podglądem planu, edycją jego dotychczasowej zawartości oraz dodawaniem do planu nowych treści.

4 Dodawanie nowej zawartości Po kliknięciu w zakładkę dodaj nową zawartość można wybrać jakie treści mają dodać dodane do planu. Najbardziej interesująca jest opcja Własna notatka, za pomocą której da się zamieścić praktycznie wszystkie możliwe treści, takie jak konsultacje itp. Należy podać tam nazwę zdarzenia, np. konsultacje (sala 22), określić dzień tygodnia, podać ramy czasowe a następnie zatwierdzić przyciskiem OK. Każde kolejne zdarzenie należy definiować w analogiczny sposób.

5 Edycja zawartości Po kliknięciu w zakładkę edytuj zawartość można zmienić dotychczas wprowadzone treści, takie jak nazwę planu i poszczególne zdarzenia. Wszelkie zmiany należy zapisać.

6 Podgląd planu Po kliknięciu w zakładkę wyświetl plan można sprawdzić jak będzie wyglądał opublikowany plan. Nad oknem planu jest też dodatkowy zestaw opcji, który umożliwia manipulacje planem takie jak eksport do wersji HTML, powiększanie oraz wydruk planu. Dodatkowo po zaznaczeniu opcji pokaż zaawansowane ustawienia istnieje możliwość dodatkowej konfiguracji sposobu wyświetlania tego planu.

7 Gdzie szukać opublikowanego planu? Plany pracowników publikowane są w ogólnodostępnym katalogu USOSweb. Po wyszukaniu odpowiedniego pracownika student klika w miniaturkę jego planu, a następnie poniżej oficjalnego planu zajęć ma dostęp do listy planów zajęć dodatkowych. Po kliknięciu w nazwę planu student przenoszony jest do odpowiedniego planu pracownika.


Pobierz ppt "Instrukcja USOSweb Wersja: 26.04.2010 Opracował: Sebastian Sieńko Plany zajęć dodatkowych pracownika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google