Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE""— Zapis prezentacji:

1 "DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE"
"DAJ MI DUSZE, RESZTĘ ZABIERZ"                                                    Myśli św. Jana Bosko...

2 ŻYĆ TYLKO DLA MŁODZIEŻY...
 " Nie mam innego celu na względzie, jak troskę o waszą korzyść moralną, intelektualną i fizyczną. Ja dla was studiuję, dla was pracuję, dla was żyję i dla was jestem w stanie również oddać swoje życie".

3 ŚWIĘTOŚĆ... "Chcę ci podarować przepis na świętość: po pierwsze, radość; po drugie, obowiązki związane z nauką i modlitwa; po trzecie, czynienie dobra względem wszystkich”.

4 JEZUS I MARYJA... JEZUS I MARYJA... „Zawierzcie każdą rzecz Jezusowi Eucharystycznemu i Maryi Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda”.

5 MODLITWA... „Ten, kto się modli, czyni rzecz najważniejszą ze wszystkich” MODLITWA... „Kiedy bawicie się, w czasie rozmów, albo w innym czasie wolnym, od czasu do czasu zwróćcie swoją myśl do Boga ofiarując Mu to, co czynicie”.

6 PRACA... „W czasie trudów i cierpień nie zapominajmy, że mamy wielką nagrodę, przygotowaną w niebie”. PRACA... „PRACUJ DLA PANA: RAJ WYNAGRODZI WSZYSTKO”.

7 "Racje naszej pobożności maryjnej są następujące: Maryja jest najświętsza ze wszystkich stworzeń, Maryja jest Matką Boga, Maryja jest naszą Matką”. KS. BOSKO I MADONNA

8 „Jest prawie że niemożliwe dotrzeć do Jezusa, jeżeli się nie idzie przez Maryję”
„Matki ziemskie nigdy nie opuszczają swoich dzieci. Podobnie Maryja, która tak bardzo kocha swoje dzieci za życia, z tak wielką czułością, z tak wielką dobrocią, czyż nie przybędzie, aby chronić je w ostatnich momentach życia, kiedy najbardziej jej potrzebują”

9 „ŚWIĘTY JAN BOSKO JEST OJCEM I NAUCZYCIELEM MŁODZIEŻY
„ŚWIĘTY JAN BOSKO JEST OJCEM I NAUCZYCIELEM MŁODZIEŻY. Jego niezwykły sekret polegał na tym, że nie zawiódł nigdy najgłębszych pragnień młodzieży. /Jan Paweł II/


Pobierz ppt ""DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE""

Podobne prezentacje


Reklamy Google