Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAGROŻENIA ZE STONY INTERNETU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAGROŻENIA ZE STONY INTERNETU"— Zapis prezentacji:

1 ZAGROŻENIA ZE STONY INTERNETU

2 Internet To źródło stworzone do komunikacji między ludźmi. Ale na przestrzeniach lat człowiek zaczął wykorzystywać go do np. znęcania się nad innymi. W Internecie słowo „prywatność” nie istnieje, dlatego tak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Oto kilka z wielu zagrożeń Internetu : - spam - włamania - szkodliwe kontakty (źle wpływające na człowieka) - ujawnienie Twoich prywatnych danych - wirusy i złośliwe programy

3 Wykres niebezpieczeństw
Bezpieczeństwo w sieci do zaledwie 0,7 procenta całego powyższego wykresu. A to w porównaniu do 100% bardzo mało ( nawet mniej niż 1%)

4 6 zasad dobrego internauty 
1. Regularnie aktualizować system operacyjny 2. Nie otwierać i i załączników od nieznanych nadawców 3. Używać haseł trudnych do odszyfrowania. 4. Zainstalować program antywirusowy i aktualizować go. 5. Nie wchodzić na podejrzane strony (można zainstalować bezpłatny program do oceny stron WWW). 6. Włączyć FIREWALL-a i nie zmieniać bez potrzeby jego ustawień. FIREWALL to program, który zabezpiecza komputer przed intruzami innymi słowy to taka zapora sieciowa.

5 Uzależniony

6 UZALEŻNIENIE Jedną z większych grup społecznych używających komputerów są dzieci, młodzież i studenci wyższych uczelni. W przypadku młodych ludzi komputery i Internet mogą odgrywać rolę pozytywną, lub negatywną. Niekontrolowane używanie komputera i Internetu oraz przekraczanie limitów czasowych może prowadzić do uzależnienia od takiej nowoczesnej technologii. Według szacunków amerykańskich psychologów około 5% internatów na świecie jest uzależnionych od Internetu.  Polega ono na tym, że „uzależniony” zaczyna spędzać w sieci coraz więcej czasu, ograniczając do minimum jakiekolwiek inne formy aktywności. Popada w swoiste ciągi – np. sprawdzenie internetowej skrzynki pocztowej kończy się wielogodzinną wędrówka po sieci, której uzależniony nie jest potem w stanie odtworzyć. Uzależnienie to rozwija się często na oczach samych rodziców, którzy nie są świadomi zagrożenia, uważając, że jeśli ich dziecko spędza dużo czasu przy komputerze, to znaczy, że poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności posługiwania się nowoczesną techniką. Niestety tak nie jest i trzeba na to szczególnie uważać.

7

8 HAKER Osoba włamująca się do sieci i systemów komputerowych. Hakerzy często posiadają wielkie i zaawansowane umiejętności informatyczne. Z wielką ostrożnością korzystają z każdej okazji tylko by oszukać system.


Pobierz ppt "ZAGROŻENIA ZE STONY INTERNETU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google