Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Halloween..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Halloween.."— Zapis prezentacji:

1 Halloween.

2 Skąd Halloween w Polsce?
Święto, przybyło do nas z Ameryki, chociaż wbrew pozorom nie pochodzi stamtąd. Ten zwyczaj, obchodzony 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych, sięga dawnej tradycji Celtów, zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i płn. Francji. A dokładniej - pochodzi z ceremonii celtyckich kapłanów, zwanych druidami, którzy sprawowali w pogańskiej Szkocji funkcje sędziów, lekarzy i magów.

3 Halloween wiąże się z różnymi zabawami i zwyczajami
Halloween wiąże się z różnymi zabawami i zwyczajami. Najpopularniejsze to: Scary Farm. Młodzież oprócz organizowania domowych imprez, często odwiedza tzw. straszne farmy (ang. Scary Farm), czyli zaadaptowane na ten cel duże przestrzenie, gdzie tworzone są specjalne scenerie, wyglądające niczym wystrój planu filmów grozy, takich jak Dracula, Frankenstein czy Mumia. Cukierek albo psikus. Do zabaw w 'Halloween' zalicza się także zabawa cukierek albo psikus (ang. trick or treat). Dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka otrzymuje od dzieci w zamian psikusa. Apple bobbing. Do zabaw halloweenowych należy łapanie jabłek w miednicy z wodą (ang. bobbing for apples), z której za pomocą zębów należy wyłowić pływające jabłka. Jabłko nieuszkodzone przy zabawie, ma oznaczać szczęście w nadchodzącym roku.

4 A jak my świętowaliśmy Halloween w szkole?
Zaczęłyśmy od ozdabiania szkoły. Razem w grupie podzieliłyśmy się obowiązkami. Każda z nas musiała coś przygotować. Następnie spotkałyśmy się w tygodniu i wystroiłyśmy korytarze.

5 A oto efekty:

6

7 Po ozdobieniu szkoły ogłosiłyśmy konkurs na najlepiej przebraną klasę
Po ozdobieniu szkoły ogłosiłyśmy konkurs na najlepiej przebraną klasę. Uczniowie bardzo zaangażowali się. Przebrania były różne, bardzo kreatywne i straszne. 

8 W piątek (28 października) zaczęliśmy zabawę.
Na pierwszej przerwie rozdawałyśmy przygotowane broszury. Na lekcji zaś odwiedzałyśmy wszystkie klasy zadając pytania i rozdając cukierki.

9 Mam nadzieję, że wszystkim spodobało się nasze Halloween i za rok również będziemy mogli je razem obchodzić

10 Projekt „Halloween” zrealizowały:
Anna Zientera (IID) Klaudia Marciniak (IID) Dagmara Klimczak (IID) Sara Leśniczak (IIE) Weronika Ilkow (IIE) Angelika Samulak (IIE) Weronika Wisławska (IIE) Prezentację przygotowała Dagmara Klimczak, Anna Zientera i Klaudia Marciniak.


Pobierz ppt "Halloween.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google