Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Błogosławiony Jan Paweł II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Błogosławiony Jan Paweł II"— Zapis prezentacji:

1 Błogosławiony Jan Paweł II
- człowiek modlitwy

2 Jan Paweł II Karol Wojtyła ,,Lolek” Papież Polak ur. 18 maja 1920 r. Zwykły chłopak, który w 1978 roku został Papieżem!!!

3 HERB JANA PAWŁA II

4 tiara papieska klucze św. Piotra stuła Tarcza Heraldyczna
krzyż łaciński M oznaczające Marię

5 Pielgrzymki Jana Pawła II

6 Jan Paweł II w przeciwieństwie do jego poprzedników bardzo dużo podróżował. Kilkakrotnie był w Polsce. Nawet gdy panował w niej komunizm. Inni mu tego odradzali, ale on nie słuchał, bo chciał zobaczyć swoją ojczyznę! W Warszawie modlił się słowami: „niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze Ziemi – Tej Ziemi”

7 Jan Paweł II był autorem wielu modlitw i dodał do różańca drugą tajemnice światła.
Napisał też wiele książek, encyklik, listów apostolskich i adhortacji. Dostał dużo odznaczeń, nagród i wyróżnień np.: Order Orła Białego i Order Uśmiechu 

8 Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej przez 26 lat
Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej przez 26 lat. Był trzecim papieżem pod względem długości pontyfikatu. Dłużej od Niego swą posługę sprawowali tylko: Piotr Apostoł (37 lat) i Pius IX (31 lat)

9 Wybaw nas, Ojcze, od zła, które nasze uczynki rodzą na tak wiele sposobów, gdy są nieprzemyślane. Spraw, aby nasza praca była użyteczna dla rodziny ludzkiej, zgodnie z Twoją wolą! Niech odpowiada na potrzeby tej, ciągle się powiększającej, rodziny społeczeństw i narodów. Spraw, aby nasza praca przyczyniła się do budowania życia godnego człowieka w sprawiedliwości i pokoju!

10 O Panie, niech mą duszę przepełni Twoje światło, niech ma dusza poznaje Cię coraz głębiej! Panie, daj mi wiele miłości, miłości nieustannej, pogodnej i hojnej, która mnie złączy z Tobą na zawsze! Panie, pozwól, bym Ci służył, służył Ci dobrze, na drogach, które zechcesz otworzyć przede mną tutaj, na ziemi.

11 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37 Jan Paweł II odchodzi

12 Wykonała: Emilia Winter Kl. V c Szkoła podstawowa Nr 6 Sosnowiec Katecheta: s. Jozuela


Pobierz ppt "Błogosławiony Jan Paweł II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google