Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praktyka uzdrowienia wewnętrznego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praktyka uzdrowienia wewnętrznego"— Zapis prezentacji:

1 Praktyka uzdrowienia wewnętrznego

2 Uczniowie Jezusa potrzebowali uzdrowienia swego serca z: a) ciężaru wątpliwości. Nie wierzyli w zmartwychwstanie Jezusa. b) ciężaru smutku. Ich oczy były na uwięzi z powodu smutku. c) ciężaru strachu. Bali się o swe życie. d) ciężaru osamotnienia. Czuli się opuszczeni, sami bez poczucia bezpieczeństwa.

3 Uzdrowienie wewnętrzne jest konieczne bo: a)
Uzdrowienie wewnętrzne jest konieczne bo: a) jest kluczem do uzdrowienia całej osoby. b) Bóg pragnie, abyśmy je otrzymali Jezus przyszedł do chorych. c) jest potrzebne nam z powodu bólu zranień, których doświadczamy. d) najważniejszym uzdrowieniem jest uzdrowienie duchowe, uzdrowienie naszej relacji z Jezusem, przerwane w wyniku osobistego grzechu.

4 Droga do uzdrowienia: a) najpierw spisać oznaki i symptomy problemów, b) pod objawami trzeba znaleźć prawdziwe problemy emocjonalne danej osoby, c) odkryć swoją największą krzywdę, wydarzenie, sytuację, która spowodowała chorobę duszy, d) pierwszym krokiem do uzdrowienia jest krok uczciwości i pokory, uznania swej niemocy i poszukiwania pomocy, e) pomocą w rozpoznawaniu przyczyn choroby jest modlitwa do Ducha Świętego i refleksja nad całym swoim życiem,

5 Droga do uzdrowienia: f) po odnalezieniu przyczyny należy usunąć bariery dla uzdrowienia, czyli powody, dla których ludzie nie doznają uzdrowienia, g) głównym powodem, dla którego ludzie nie zostają uzdrowieni, jest to, że tak naprawdę nie chcą uzdrowienia, h) w procesie uzdrowienia najważniejsze jest przebaczenie: Bogu, ludziom i samemu sobie, i) ostatnim krokiem jest zaproszenie Jezusa, aby ponownie wkroczył w nasze życie, aby uleczył każde zranienie.

6 Cztery główne problemy emocjonalne: a) problem odrzucenia - nie jestem kochany, nie jestem akceptowany, b) poczucie niższości - jestem mało ważny, mało wartościowy, c) poczucie winy – z powodu własnych grzechów, błędów, złych decyzji, skrzywdzenia kogoś, albo fałszywe poczucie winy wmówione sobie w dzieciństwie, d) strach – który paraliżuje np. przed ludźmi, przed śmiercią, przed przyszłością.

7 Przeszkody w uzdrowieniu: a) brak znalezienia przyczyn choroby duszy, zranienia, b) brak przebaczenia osobom, które wyrządziły nam krzywdę i sobie samemu, c) brak woli prośby o przebaczenie wobec osób, które skrzywdziliśmy, d) brak żalu, skruchy wobec Boga i wobec ludzi, e) brak odrzucenia praktyk okultystycznych.

8 Kiedy możemy doświadczyć uzdrowienia wewnętrznego: a) podczas wspólnej modlitwy: Eucharystii, adoracji, b) podczas modlitwy w małej grupce, c) podczas modlitwy z kapłanem, d) podczas modlitwy indywidualnej np. przed Najświętszym Sakramentem.

9 Jak zachować uzdrowienie: a) należy nieustannie przebaczać, żałować, wyrzekać się wszelkiego zła i związku ze złym duchem, b) oczyszczać nieustannie serce z wszelkiego rodzaju uraz, pretensji, gniewu, c) pogłębiać codzienną modlitwę, osobiste czytanie słowa Bożego, ponieważ lekarzem jest Jezus Chrystus a nie coś, d) karmić się Eucharystią i przystępować często do sakramentu pojednania,

10 Jak zachować uzdrowienie: e) nie wracać do tych sytuacji, praktyk, zachowań, które spowodowały nasze problemy, choroby, f) mieć wsparcie przyjaciół i wspólnoty modlitewnej, g) poświęcać dużo czasu na wielbienie Boga i dziękczynienie, h) chodzić na spotkania modlitewne, uczestniczyć w dniach skupienia czy rekolekcjach.

11 Opracował ks. Marcin Kozyra SDB
Dziękuję za uwagę! Opracował ks. Marcin Kozyra SDB


Pobierz ppt "Praktyka uzdrowienia wewnętrznego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google