Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Maja miejscowość na tle

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Maja miejscowość na tle"— Zapis prezentacji:

1 "Maja miejscowość na tle
historii najnowszej widziana okiem fotoreportera" Z wielkim wzruszeniem patrzę na to miasto lat dziecięcych, które było świadkiem mych pierwszych kroków, pierwszych słów. Miasto mojego dzieciństwa, dom rodzinny, kościół mojego chrztu świętego. Pragnę wejść w te gościnne progi, na nowo ukłonić się rodzinnej ziemi... "Jan Paweł II "

2 GOLGOTA Golgota znajduje się za kościołem parafialnym św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Jest ona wykonana na górce. Posiada 14 stacji drogi krzyżowej.

3 FIGURA CHRYSTUSA – Oto serce
Figura Chrystusa w ogrodzie znajduje się koło Golgoty w Wadowicach. Przedstawia Chrystusa z rozłożonymi ramionami, które chcą przygarnąć do siebie Cały Świat.

4 Pomnik Jana Pawła II przed kościołem św. Piotra Apostoła
Przed kościołem spiżowy pomnik Jana Pawła II. Dzieło włoskiego artysty Luciano Minguzzi z lat , dar Watykanu i ks. kardynała Franciszka Macharskiego.

5 POMNIK JANA PAWŁA II Pomnik Papieża na Placu Jana Pawła II w Wadowicach przed Bazyliką Ofiarowania NMP. Dwuipółmetrowy pomnik, wykonany z brązu, w lewej dłoni papież trzyma pastorał, a prawą rękę ma wyciągniętą w geście błogosławieństwa.

6 Dom Rodzinny Ojca Świętego
Jana Pawła II Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – (18 maja 1984) muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7, obok Bazyliki Ofiarowania NMP. Ma ono 1 piętro, na którym jest muzeum. Posiada ono 7 sal (pomieszczeń).

7 POMNIK RAFAŁA KALINOWSKIEGO
Pomnika Rafała Kalinowskiego. Jego postać przedstawia człowieka rozmyślającego, smutnego. Znajduje się koło Klasztoru Karmelitów Bosych na „górce”, w którym Karol Wojtyła często się modlił.

8 POCIĄG PAPIESKI Pociąg papieski był wykonany na potrzebę mieszkańców Wadowic, jak i dla turystów. Pociąg ten jest bardzo komfortowy w celu uatrakcyjnienia przejazdu trasy.

9 KONIEC Źródła: pl.wikipedia.org www.wadowice.pl
Autor: Aleksandra Wicher i Marta Czech (klasa VI a) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach


Pobierz ppt ""Maja miejscowość na tle"

Podobne prezentacje


Reklamy Google