Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY"— Zapis prezentacji:

1 GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Zespół Szkół w Okszowie „Szkoła Dobrych Praktyk”

2 Gminny Konkurs Ortograficzny odbywa się w Zespole Szkół w Okszowie już od ośmiu lat. Po raz pierwszy odbył się w maju 2003 roku pod patronatem Wójta Gminy Chełm oraz Kuratorium Oświaty – Delegatura w Chełmie. W następnych latach stałym patronem konkursu jest Wójt Gminy Chełm.

3

4 Co roku konkurs przebiega w dwóch etapach:
eliminacje szkolne, których celem jest wybranie uczniów z najlepszymi wynikami w danej szkole, eliminacje gminne, pozwalające wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

5 Pierwsza kategoria wiekowa to dzieci z klas drugich i trzecich, które rozwiązują test.
Druga kategoria wiekowa to uczniowie z klas piątych i szóstych - piszący dyktando.

6

7 Każdego roku na konkurs zgłaszają się uczniowie siedmiu szkół podstawowych z terenu Gminy Chełm.
W VIII edycji konkursu (maj 2011r.) uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów z Gminy Chełm.

8 Laureaci pierwszej kategorii wiekowej VI Gminnego Konkursu Ortograficznego uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi.

9 Konkurs jest bardzo dobrym sposobem zaprezentowania osiągnięć uczniów szerszej publiczności. Dzieci mają również okazję sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ortografii oraz nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami. Laureaci konkursu otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Chełm oraz sponsorów, a nauczyciele przygotowujący uczniów pisemne podziękowania.

10 Laureaci drugiej kategorii wiekowej VI Gminnego Konkursu Ortograficznego uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi.

11 Udział w konkursie ortograficznym pozwala uczniom na:
podniesienie poziomu poprawnej pisowni, umożliwia wykazanie się umiejętnością bezbłędnego pisania, wyrabianie tzw. czujności ortograficznej, wzbudzanie motywacji do nauki zasad ortograficznych, kształcenie nawyków właściwej rywalizacji, integrowanie się dzieci z terenu Gminy Chełm.

12 Korzyści płynące dla szkoły, to m.in.:
promowanie poprawnej polszczyzny, motywacja do dalszej pracy, poznanie możliwości uczniów, satysfakcja z osiągnięć, współpraca z nauczycielami i rodzicami z innych szkół.


Pobierz ppt "GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google