Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recepta na sukces nauczyciela

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recepta na sukces nauczyciela"— Zapis prezentacji:

1 Recepta na sukces nauczyciela
Ewa Leszczyńska Barbara Wygoda

2 Czym jest dla mnie sukces?
To zadowolenie z wykonywanej pracy, przekonanie że jestem potrzebna, że komuś pomagam, że to co robię ma sens. Mój sukces to również sukces moich podopiecznych: ich dobra ocena, dobra praca na lekcji, uwierzenie we własne siły, radość z tego, że sprostali szkolnym wymaganiom.

3 Stwierdzenie ucznia, że lubi swoją panią, szczere podziękowania od ucznia i od rodziców.
Sukces to wreszcie chęć dalszej pracy bez poczucia wypalenia zawodowego.

4 Aby osiągnąć sukces trzeba:
Mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Ciągle udoskonalać swój warsztat pracy. Korzystać z własnego doświadczenia i z doświadczeń innych. Cierpliwie czekać na wyniki swej pracy, pamiętając że w wychowaniu młodego człowieka owoce nie przychodzą natychmiast.

5 Lubić młodzież - wtedy łatwo dostrzec ich dobre i mocne strony.
Wyrabiać w sobie i podtrzymywać zdolność empatii zarówno w stosunku do uczniów i rodziców, jak i koleżanek i kolegów. Potrafić wczuć się w sytuację rodziców „uczniów z problemami” i okazać im zrozumienie. Mieć pasję, którą pragnie się zaszczepić w młodych ludziach.

6 PRACA NAUCZYCIELA JEST POWOŁANIEM !
Zadawać sobie pytanie, czy chciałabym aby tak samo jak ja pracuję z moimi uczniami, ktoś pracował z moimi własnymi dziećmi. Przemyśleć program wychowawczy i być przekonanym o słuszności swego działania. Nie zapominać, że PRACA NAUCZYCIELA JEST POWOŁANIEM !


Pobierz ppt "Recepta na sukces nauczyciela"

Podobne prezentacje


Reklamy Google