Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tradycyjne wędliny i półprodukty mięsne we Włoszech

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tradycyjne wędliny i półprodukty mięsne we Włoszech"— Zapis prezentacji:

1 Tradycyjne wędliny i półprodukty mięsne we Włoszech
Robert Bromboszcz Kl. III mp

2 Moja firma stażowa Firma „Macelleria Pari” mieści się przy ulicy Dario Campana 74 w Rimini. Jest to sklep z zapleczem, którego właścicielami są Alessandro i Barbara Pari. W sklepie są sprzedawane półprodukty oraz produkty mięsne, w tym wędliny. Na zapleczu pracownicy zajmują się rozbiorem półtusz wołowych oraz przygotowaniem półproduktów.

3 Tradycyjne wędliny Szynka Parmeńska Mortadela

4 Szynka parmeńska - rodzaj włoskiej, surowej, podsuszonej szynki wytwarzanej z całych udźców wieprzowych z kością. Wytwarzana jest tradycyjnymi metodami w specyficznym klimacie na terenie prowincji Parmy, w regionie Emilia-Romania. Szynka parmeńska ma charakterystyczny słodki i intensywny smak oraz niską zawartość kalorii. W produkcji dozwolony jest tylko środek konserwujący podany w specyfikacji. Poza solą i tłuszczem nie ma żadnych innych dodatków.

5 Mortadela - rodzaj włoskiej kiełbasy, typowej dla regionu Lombardii i Emilii-Romania, a zwłaszcza dla Bolonii. Wytwarza się ją z wieprzowiny: słoniny i zmielonego mięsa. Doprawiana jest ziarnami pieprzu lub pistacjami.

6 Salami

7 Salami - trwała, sucha, wędzona kiełbasa z dodatkiem drobno pokrojonej słoniny i przypraw, tradycyjnie wytwarzana z mięsa osła (salame di asino). Obecnie salami produkowane jest głównie z wieprzowiny, wołowiny, mięsa drobiowego, końskiego lub z dziczyzny. Możliwe są też kombinacje z dwóch lub więcej typów mięsa. Charakteryzuje się białym nalotem pleśni oraz smakiem i zapachem kardamonu. Oryginalne salami produkowane jest w Bolonii, Mediolanie i na Węgrzech.

8 Półprodukty mięsne Crostini – zapiekanka Kotlety schabowe
z serem i szparagami

9 Jak to jest zrobione Crostini - zapiekanka z sałatką przygotowaną z mięsa mielonego, mozzarelli i grzybów. Najpierw opieka się chleb, a później nakłada się na niego sałatkę. Kotlety wieprzowe z serem i szparagami – na kotlet schabowy nakłada się ser i szparagi oraz przewiązuje się przędzą.

10 Burgery z czerwoną kapustą i oliwkami Stracetti

11 Burgery z czerwoną kapustą lub oliwkami – mięso mielone miesza się z czerwoną kapustą lub oliwkami, a potem formuje się burgery. Stracetti – mięso wołowe kroi się najpierw na plastry, następnie na cienkie paski, które kładzie się na półmisek i zalewa olejem.

12 Rolady z mięsa wieprzowego owinięte boczkiem

13 Rolady z mięsa wieprzowego owinięte boczkiem – kawałek mięsa wieprzowego zawija się w mięso z karczku, a karczek owija się boczkiem, a następnie owija się przędzą.

14 Trippa - odpowiednik śląskich flaczków
Produkty mięsne Trippa - odpowiednik śląskich flaczków

15 Trippa – przygotowuje się ją z pokrojonych w cienkie paski żołądków wołowych, które zalewa się sosem pomidorowym, a całość zapieka się w piekarniku.

16 Ragu

17 Pieczeń z mięsa wieprzowego nadziewana ziołami

18 Ragu – słodkawa, winna i aromatyczna potrawa, która jest nadzwyczajnym połączeniem sosu bolońskiego z ziarnami soczewicy i karmelizowaną cebulką. Ragu zwieńczone jest aromatycznym serem Cheddar, co idealnie łączy się ze świeżą bagietką z odrobiną masła. Pieczeń z mięsa wieprzowego nadziewana ziołami - mięso wieprzowe nadziewa się ziołami, zwija i przewiązuje przędzą, a na koniec wkłada się do piekarnika.

19 We Włoszech było też urodzinowo 


Pobierz ppt "Tradycyjne wędliny i półprodukty mięsne we Włoszech"

Podobne prezentacje


Reklamy Google