Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputery w naszym otoczeniu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputery w naszym otoczeniu"— Zapis prezentacji:

1 Komputery w naszym otoczeniu

2 W banku widzimy je w każdym okienku
W banku widzimy je w każdym okienku. Bez nich trudno dziś wyobrazić sobie szybką obsługę klientów. Ułatwiają, m. in. dokonywanie tzw. rozliczeń bezgotówkowych.

3 Na poczcie, podobnie jak w banku, komputery umożliwiają wykonywanie bezgotówkowych rozliczeń, a połączone razem w wielką sieć telekomunikacyjną umożliwiają wysyłanie danych do miejsc na całym świecie.

4 W aptekach komputery usprawniają ewidencję i sprzedaż leków.

5 Komputery są niezastąpione w różnego rodzaju biurach
Komputery są niezastąpione w różnego rodzaju biurach. Pracownicy wykorzystują je do opracowywania dokumentów, sporządzania kalkulacji, tworzenia wykresów, itp.

6 Komputery pomagają człowiekowi w tworzeniu
Komputery pomagają człowiekowi w tworzeniu. Za ich pomocą można projektować bezpieczne domy i mosty.

7 Komputery, odpowiednio zaprogramowane, potrafią planować i kontrolować produkcję w różnych fabrykach, a nawet sterować maszynami.

8 Komputerów używa się także do projektowania i produkcji współczesnych samochodów.

9 Urządzenia komputerowe wykorzystują także twórcy kultury – muzycy, plastycy i filmowcy. Tworząc swoje dzieła, np. Filmowe potrafią nieźle nas zaskoczyć swoimi efektami specjalnymi lub dźwiękowymi.

10 Nawet Twój podręcznik do informatyki został napisany przy pomocy specjalnego programu komputerowego. Komputer, obecnie, jest niezastąpiony w drukarni, podczas składania książki i jej drukowania.

11 Sprawdź, co zapamiętałeś!
Pytania sprawdzające do tematu "Poznajemy zastosowania komputerów. Określamy korzyści z zastosowania komputerów w różnych dziedzinach życia." 1. W jakiej instytucji komputery umożliwiają wykonywanie rozliczeń bezgotówkowych? Odpowiedź: ... 2. Co usprawniają komputery w aptekach? 3. W jakich innych dziedzinach i instytucjach znalazły zastosowanie komputery? 4. Na podstawie podręcznika, strona 15, wyjaśnij pojęcie "multimedialny". Multimedialny to .....


Pobierz ppt "Komputery w naszym otoczeniu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google