Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fotografia naszym życiem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fotografia naszym życiem"— Zapis prezentacji:

1 Fotografia naszym życiem
Projekt edukacyjny uczniów klasy 3 „e”

2 Uczestnicy projektu: Amadeusz Kornecki – lider grupy. Jakub Bobik
Oliver Szwast Daniel Przyboś Wychowawca: mgr Robert Hryszko Opiekun grupy: mgr Patryk Nisiewicz

3 Temat projektu: Głównym tematem naszego projektu badawczego jest „Sprawdzenie, czy uczniowie naszego gimnazjum interesują się fotografią”. Aby zrealizować go stworzyliśmy stronę internetową Koła Fotograficznego działającego w naszej szkole.

4 Cele projektu: Główne cele:
poszerzenie wiedzy uczniów na temat fotografowania, zachęcenie uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w SKF. Cel poboczny: stworzenie strony internetowej SKF.

5 Etapy wykonywania projektu:
Stworzenie strony internetowej SKF. Zebranie informacji na temat uczestników oraz kółka. Znalezienie informacji o fotografii i umieszczenie ich na witrynie. Przeprowadzenie ankiety na stronie WWW. Podsumowanie ankiety. Przeprowadzenie ankiety w ramach projektu „Szkoła z Klasą 2.0”. Podsumowanie projektu.

6 Stworzenie strony internetowej

7 Zebranie informacji na temat uczestników oraz kółka
Przeprowadziliśmy krótkie wywiady z uczestnikami Szkolnego Koła Fotograficznego. Następnie napisaliśmy krótką informację o nich i umieściliśmy ją na witrynie WWW. Zapytaliśmy się ich m. in. dlaczego lubią robić zdjęcia i czy planują swoją przyszłość z aparatem w ręce.

8 Znalezienie informacji o fotografii i umieszczenie ich na witrynie
W Internecie znaleźliśmy informację o historii fotografii, rodzajach aparatów oraz ciekawe książki o fotografowaniu.

9 Przeprowadzenie ankiety na stronie WWW

10 Przeprowadzenie ankiety na stronie WWW
W ankiecie zawarliśmy dwa główne pytania dotyczące tematyki naszego projektu badawczego: Czy obejrzana strona wzbudziła w tobie zainteresowanie fotografią? Czy strona zachęciła cię do uczestnictwa w Szkolnym Kole Fotograficznym?

11 Podsumowanie ankiety Ankieta wykazała, że po obejrzeniu strony WWW 40 osób zainteresowało się fotografią, a 28 chce dołączyć do Szkolnego Koła Fotograficznego.

12 Podsumowanie ankiety Strona internetowa spodobała się większości osób, które odwiedziły witrynę internetową. Lecz spora część wykazała chęć umieszczenia większej ilości zdjęć zrobionych przez uczestników SKF.

13 Przeprowadzenie ankiety w ramach projektu „Szkoła z Klasą 2.0”

14

15

16

17 Podsumowanie projektu
Według nas cele naszego projektu zostały spełnione. Uczniowie naszego gimnazjum zainteresowali się fotografią, a nawet chcą wziąć udział w Szkolnym Kole Fotograficznym.

18 Cytaty „Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.”
Lewis Hine „Patrz oczyma, fotografuj sercem.” David duChemin „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.”  Robert Bresson


Pobierz ppt "Fotografia naszym życiem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google