Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oczywiście zaczęliśmy od zorganizowania się i omówienia, jak to wszystko będzie wyglądało. Najpierw podzieliliśmy się na grupy – każda odpowiadała za.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oczywiście zaczęliśmy od zorganizowania się i omówienia, jak to wszystko będzie wyglądało. Najpierw podzieliliśmy się na grupy – każda odpowiadała za."— Zapis prezentacji:

1

2 Oczywiście zaczęliśmy od zorganizowania się i omówienia, jak to wszystko będzie wyglądało. Najpierw podzieliliśmy się na grupy – każda odpowiadała za co innego. Jedna grupa przyniosła przedmioty do doświadczeń (Ala, Agata, Marysia, Kasia). Druga grupa miała trudniejsze zadanie: mianowicie musiała przygotować prezentację na temat sposobów ochrony metalu (Kuba, Kuba, Paweł,Maciek i Michał). Kolejna grupa czyli Wojtek i Tomek zrobili doświadczenie i je dokumentowali. Na czym polegało dowiecie się za chwilę.

3 TWORZYMY PLAKAT O RDZY

4 Przygotowaliśmy zlewki. Środowiskiem doświadczenia były: ocet, woda i zasada. Przedmiotami były gwoździe i ocynkowane śruby. Opis: 1) włożyliśmy ocynkowane śruby do zlewek z wodą, zasadą i octem 2) pomalowaliśmy gwoździe lakierem do paznokci i umieściliśmy w zlewkach z tym samym co powyżej. 3) Robiliśmy zdjęcia po 1, 2, 3, 7 dniach. Teraz oczekujemy na wyniki.

5

6 1 DZIEŃ 1 DZIEŃ

7 KOLEJNE DNI KOLEJNE DNI NA TYM ZDJĘCIU <= WIDAĆ PIĘKNIE WYDZIELAJĄCY SIĘ GAZ!!! [z ocynkowanej śrubki]

8 Już widać początki RDZY!

9 Na takie straszne efekty nie musieliśmy długo czekać. Działanie octu na ocynkowany łańcuch jest widoczne gołym okiem. Woda w tak krótkim czasie nie sieje takiego spustoszenia. Środowisko zasadowe jest najbezpieczniejsze.

10

11 WYNIKI Środowisko zasadowe w ogóle nie zniszczyło naszych przedmiotów. W wodzie niechronione żadną warstwą przedmioty już po paru dniach zaczęły się pokrywać rdzą. Przedmioty ocynkowane i pomalowane lakierem do paznokci zachowały swoją strukturę nietkniętą. Środowisko kwaśne jest najbardziej zjadliwe dla metalowych przedmiotów, śrubki i łańcuch metalowy w bardzo krótkim czasie pokryły się rdzą.

12 WNIOSKI Przedmioty zawierające w sobie żelazo najlepiej chronić przed korozją poprzez: Pokrycie warstwą ochronną. Zabezpieczenie ich przed dostępem wilgoci. Zabezpieczenie ich w szczególności przed działaniem deszczu (niestety może mieć odczyn kwaśny-a to bardzo przyspiesza korozję).

13 W prezentacji zostały użyte obrazki ze strony http://www.google.pl/imghp oraz własne zdjęcia. http://www.google.pl/imghp


Pobierz ppt "Oczywiście zaczęliśmy od zorganizowania się i omówienia, jak to wszystko będzie wyglądało. Najpierw podzieliliśmy się na grupy – każda odpowiadała za."

Podobne prezentacje


Reklamy Google