Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziękowali Bogu za wyzwolenie 58. Ogólnopolska Pielgrzymka Księży ocalonych z obozu koncentracyjnego w Dachau AD 29 kwietnia 2003.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziękowali Bogu za wyzwolenie 58. Ogólnopolska Pielgrzymka Księży ocalonych z obozu koncentracyjnego w Dachau AD 29 kwietnia 2003."— Zapis prezentacji:

1 Dziękowali Bogu za wyzwolenie 58. Ogólnopolska Pielgrzymka Księży ocalonych z obozu koncentracyjnego w Dachau AD 29 kwietnia 2003

2 Już po raz 58 do Kalisza przybyli księża cudownie ocaleni za wstawiennictwem św. Józefa z obozu koncentracyjnego w Dachau. Zebranych w bazylice powitał ksiądz biskup ordynariusz Stanisław Napierała.

3 ???????????????????? ???????????????????? ???????????????????? ????????????????????

4 Mszy św. przewodniczył ks. bp senior Ignacy Jeż z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, były więzień Dachau.

5 W kolejną rocznicę wyzwolenia do bazyliki przybyło 12 kapłanów oraz kilku świeckich byłych więźniów Dachau.

6 Homilię wygłosił ks. dr Leszek Wilczyński, kustosz Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Ukazał w niej historię wyzwolenia obozu oraz przedstawił historię archidiecezji poznańskiej w czasie II wojny światowej, a także dokumenty z istniejącego przy kaliskiej bazylice archiwum księży polskich więzionych w Dachau.

7 Po Mszy św. kapłani przeszli do podziemnej Kaplicy Wdzięczności i Męczeństwa

8

9 Duchowni uwięzieni w obozie koncentracyjnym w Dachau w 1945 roku złożyli przysięgę, że w przypadku ocalenia będą spotykać się w miejscu kultu św. Józefa. Duchowni uwięzieni w obozie koncentracyjnym w Dachau w 1945 roku złożyli przysięgę, że w przypadku ocalenia będą spotykać się w miejscu kultu św. Józefa. Spośród nich do dziś na całym świecie żyje 56 księży i zakonników, w tym 36 w Polsce. Spośród nich do dziś na całym świecie żyje 56 księży i zakonników, w tym 36 w Polsce. Fot. Ks. Krystian Szenowski


Pobierz ppt "Dziękowali Bogu za wyzwolenie 58. Ogólnopolska Pielgrzymka Księży ocalonych z obozu koncentracyjnego w Dachau AD 29 kwietnia 2003."

Podobne prezentacje


Reklamy Google