Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II do AUSTRII I SZWAJCARII

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II do AUSTRII I SZWAJCARII"— Zapis prezentacji:

1 PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II do AUSTRII I SZWAJCARII
"Drodzy bracia i siostry. To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu. Chrystus przynosi ludzkości miłość, która przebacza i otwiera serca na nadzieję. Ojcze, wierzymy w Ciebie, dlatego powtarzamy: Jezu, ufam Tobie, zmiłuj się nad nami i nad całym światem"

2 PIELGRZYMKI DO AUSTRII
PIELGRZYMKI DO SZWAJCARII

3 AUSTRIA 20 podróż apostolska 83 podróż apostolska 19 – 21 czerwca 1998
10 – 13 września 1983 83 podróż apostolska 19 – 21 czerwca 1998

4 10 – 13 września 1983 XX pielgrzymkę i zarazem pierwszą Ojciec Święty odbył do Austrii, miała ona na celu udział w zamknięciu Dni Katolickich Austriackiego Kościoła.

5 19 – 21 czerwca 1998 «Przyjdź, Duchu Stworzycielu» - tak brzmiało hasło drugiej papieskiej pielgrzymki do Austrii, gdzie Ojciec Święty odwiedził Salzburg, Sankt Pölten i Wiedeń oraz wyniósł na ołtarze Restytutę Kafkę, męczennicę II wojny światowej oraz dwoje innych błogosławionych. Wizyta w tym kraju była zarazem jego 83. zagraniczną podróżą apostolską.

6 KOŚCIÓŁ ŻYWY PRZETRWA PRÓBY Audiencja generalna po podróży do Austrii 24 czerwca 1998 - Watykan
Drodzy Bracia i Siostry! „W ostatnich dniach odbyłem drugą podróż apostolską do Austrii, teraz zaś, powróciwszy do Rzymu, wspominam doniosłe spotkania z mieszkańcami tego kraju. Moje serce wypełnia przede wszystkim wdzięczność.(…) Odwiedzając Austrię, pragnąłem przede wszystkim okazać szacunek i uznanie mieszkańcom tego kraju, a zarazem udzielić im — jako następca św. Piotra — pewnych wskazań, które mogą być przydatne w dalszym życiu tamtejszych Kościołów partykularnych.”

7 SZWAJCARIA 14 podróż apostolska 15 czerwca 1982 22 podróż apostolska
8 września – Liechtenstein 1985 103 podróż apostolska 5 – 6 czerwca 2004 słowo

8 15 czerwca 1982 14 papieska podróż zagraniczna; wystąpienie na forum Międzynarodowej Organizacji Pracy. Jej celem było zwrócenie uwagi opinii świata na temat istoty i sensu pracy ludzkiej.

9 12 – 17 czerwca 1984 Była ważnym wydarzeniem ekumenicznym, bowiem Jan Paweł II wiele rozmawiał na temat jedności chrześcijan. Odwiedził Światową Radę Kościołów w Genewie.

10 8 września – Liechtenstein 1985
28 podróż apostolska Jana Pawła II w święto Narodzenia NMP. Papież odwiedził Liechtenstein. Przebieg pielgrzymki Eschen-Mauren powitanie kazanie nt. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Anioł Pański Vaduz spotkanie z przedstawicielami rządu spotkanie z chorymi w kościele p.w. św. Floriana spotkanie z młodymi w kościele Matki Bożej Pocieszycielki akt ofiarowania narodu w opiekę Maryi Pannie ceremonia pożegnania

11 5 – 6 czerwca 2004 Głównym celem 103. podróży apostolskiej było spotkanie z młodymi katolikami Szwajcarii, uczestniczącymi w swoim pierwszym krajowym zlocie. Miało ono miejsce w hali sztucznego lodowiska w Bernie. Wczesnym popołudniem rozpoczął się tam bogaty program artystyczno-religijny, nawiązujący do hasła papieskiej pielgrzymki, którym było słowo «Wstań!», wypowiedziane przez Jezusa do młodzieńca z Nain. «Mówi nam Ewangelia, że dobre drzewo poznaje się po owocach (por. Mt 7, 17-18) — powiedział Papież w przemówieniu. — Mogę zapewnić, że młodzi przybywający do Rzymu, by pełnić szczególną służbę dla Papieża, przynoszą zaszczyt swym rodzinom i parafiom w Szwajcarii».

12 Papież końca XX wieku dociera do tysięcy, milionów wiernych ze słowem Bożym, pocieszeniem, troską o sprawiedliwość, wolą niesienia pomocy duchowej ludziom wszystkich ras, wyznań, albowiem wszyscy są dziećmi Bożymi. Zmartwionych pociesza, błądzącym pokazuje drogę, wątpiących wspiera radą. Jak obliczono, przemierzył już odległość od Ziemi do Księżyca i zbliża się z powrotem do Ziemi. Wszędzie zawierzał wiernych Matce Bożej, nawiedzał sanktuaria narodowe, dokonywał beatyfikacji i kanonizacji, udzielał sakramentów świętych. Spotykał się z biskupami, członkami Episkopatów, kapłanami, siostrami zakonnymi, zakonnikami, z członkami organizacji kościelnych, odbywał spotkania z chorymi, starymi, niepełnosprawnymi, młodzieżą, Polonią, odwiedzał więźniów, spotykał się z przedstawicielami innych Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich, a także przedstawicielami religii niechrześcijańskich.


Pobierz ppt "PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II do AUSTRII I SZWAJCARII"

Podobne prezentacje


Reklamy Google