Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tygrysy z różnych części świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tygrysy z różnych części świata"— Zapis prezentacji:

1 Tygrysy z różnych części świata

2 Białe Tygrysy Biały tygrys – jeden z wielu wariantów ubarwienia tygrysa Panthera tigris (ssak z rodziny kotowatych). Jego cechami charakterystycznymi są: kremowe lub białe umaszczenie sierści, różowy nos, niebieskie oczy oraz czarne, szare lub brązowe pasy. Osobniki albinotyczne o śnieżnobiałym kolorze futra, posiadające prawie niewidoczne pasy lub ich brak, nazywane są Królowymi Śniegu (ang. Snow-White Tigers). Jest osobliwością, poszukiwaną przez ogrody zoologiczne.

3 Tygrysy azjatyckie Azjatyckie tygrysy – pierwotnie popularna nazwa czterech wschodnioazjatyckich państw − Korei Południowej, Tajwanu, Singapuru i Hongkongu − których wspólną cechą był szybki wzrost PKB (rzędu od kilku do kilkunastu procent rocznie) w latach 1960−1995[1]. Później termin ten został poszerzony o kolejne wschodnioazjatyckie kraje (Malezja, Tajlandia, Chiny, Filipiny, Wietnam, Indonezja i Makau), które weszły na podobną ścieżkę rozwoju pod koniec lat 80. i na początku lat 90. XX w.

4 Wszystko o tygrysach Filogeneza tygrysów nie została jednoznacznie wyjaśniona. Współczesna wiedza o pochodzeniu tych drapieżników opiera się na niewielkiej ilości materiału kopalnego. Wszystkie żyjące współcześnie duże koty zaliczane są do podrodziny Pantheriinae. Najstarszym znanym gatunkiem o możliwym dużym stopniu pokrewieństwa jest znaleziony w północnych Chinach i na Jawie wczesno plejstoceńska, mniejsza od tygrysa Panthera palaeosinensis.

5 Wykonała: Roksana Głogowska


Pobierz ppt "Tygrysy z różnych części świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google