Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Szwecji W ramach V edycji Rendez – vous z Europą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Szwecji W ramach V edycji Rendez – vous z Europą"— Zapis prezentacji:

1 Pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Szwecji W ramach V edycji Rendez – vous z Europą Kunskapens Tävling om Europeisk Union och Sverige Sosnowiec 11 kwietnia 2008r. V Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana w Sosnowcu oraz Klub Europejski Jesteśmy Europą pragną przedstawić:

2 » popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej » kształcenie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii, pozyskiwania informacji i korzystania ze źródeł » krzewienie tolerancji, eliminowanie uprzedzeń i stereotypów etnicznych poprzez wiedzę o jednoczącym się kontynencie » inspirowanie młodzieży do refleksji na temat zjawisk zachodzących w kraju i we współczesnej Europie

3 W kwietniu 1999r. w V LO w Sosnowcu powstał Klub Europejski. Wyznacznikiem naszej misji w środowisku młodych ludzi jest: Co nieco o naszym Klubie Europejskim… Prawdziwym Europejczykiem jest ten, kto nigdy się nie zniechęca Paul Henry Spaak aktywność dostęp do informacji wiedza...dlatego uważamy za najbardziej aktualne i nas określające słowa wypowiedziane przez Paula Henriego Spaaka, które brzmią:

4 Akcje naszego Klubu Parada Schumana w WarszawieWizyta w Parlamencie Europejskim

5 Schuman zobowiązuje…

6 edycja konkursu rok, w którym się odbyła kraj, którego dotyczyła I2004Francja II2005Niemcy III2006UK IV2007Włochy

7 Uczestnicy ubiegłych edycji:

8 Nagrodzonym uczniom gimnazjów i autorom najlepszych prac plastycznych organizatorzy wręczają nagrody książkowe. Wręczamy również nagrody. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość zgłoszonych drużyn i bardzo wysoki poziom wiedzy uczestników. Wszystkim gimnazjalistom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie i zapraszamy na następne edycje !


Pobierz ppt "Pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Szwecji W ramach V edycji Rendez – vous z Europą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google