Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o samochodach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o samochodach"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja o samochodach

2 Ogólnie o samochodach Samochód - pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria. Dwu- lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp.

3 Przykładowe marki samochodów

4 Najszybsze auto na świecie produkowane seryjnie
Osiągi: vMax: 407 km/h Od 0-100km/h: 2,5 sec Moc KM: 1001 Pojemność skok:7993 cm ³

5 Najdroższy samochód na świecie
Royce Rolls Silver Ghost cena: 35 milionów $$$

6 Najstarszy samochód świata
Ford T – model samochodu osobowego o prostej konstrukcji, produkowanego przez Ford Motor Company w latach 1908 – 1928 w fabrykach Forda na całym świecie.

7 Tuning samochodów Tuning samochodów – z ang. regulacja, strojenie. Wyróżnia się tuning mechaniczny i tuning optyczny. Tuning optyczny Tuning mechaniczny

8 Low Ridery Lowrider - potocznie zwany "lo-lo", samochód lub ciężarówka (np. typu pick-up ) o niskim zawieszeniu posiadający zmodyfikowany system hydrauliczny.

9

10

11 Samochody sportowe Samochód sportowy - jest to samochód osobowy, posiadający cechy pozwalające na osiąganie dużych prędkości w jak najkrótszym czasie oraz na bezpieczne prowadzenie podczas szybkiej jazdy.

12 Samochody ciężarowe Samochód ciężarowy - pojazd mechaniczny, silnikowy, przeznaczony do przewozu towarów, ciągnięcia naczepy, przyczep lub do przewozu ludzi o masie dopuszczalnej całkowitej powyżej 3500 kg.

13

14

15 Samochody osobowe Samochód osobowy - jest to pojazd mechaniczny, silnikowy, o całkowitej masie dopuszczalnej do 3500 kg, zdolny do przewożenia do dziewięciu osób (wraz z kierowcą) i niewielkiego bagażu.

16

17

18 Samochody rajdowe Samochód rajdowy - jest to zazwyczaj samochód seryjny, osobowy, terenowy lub ciężarowy, przekonstruowany tak, aby dostosować go do udziału w rajdach samochodowych określonego typu. W zależności od obowiązujących przepisów, do rajdów dopuszczane są samochody o ustalonym stopniu przeróbek i modyfikacji, w określonych specyfikacjach.

19

20 Samochody dostawcze Samochód dostawczy - jest to odmiana samochodu osobowego lub lekkiego ciężarowego, przeznaczony do przewozu niezbyt dużych ładunków.

21

22

23 Ciekawe rajdy, wyścigi, itd…

24 World Rally Championship inaczej Rajdowe Mistrzostwa Świata
WRC jest klasą rajdową specjalnie przygotowanych samochodów fabrycznych na trasach rajdowych całego świata. W rajdach, w przeciwieństwie do wyścigów (np. Formuły 1), w samochodzie znajdują się dwie osoby: kierowca oraz jego pilot, przekazujący mu na bieżąco informacje dotyczące trasy. Zawody odbywają się prawie zawsze w terenie, na zamkniętych drogach publicznych oraz na różnych rodzajach nawierzchni do których należą między innymi szuter, asfalt bądź śnieg. Sezon składa się z kilkunastu trzydniowych rajdów podzielonych na odcinki specjalne oraz na odcinki dojazdowe łączące poszczególne odcinki specjalne, na których kierowców obowiązują przepisy ruchu drogowego. Czas liczony jest tylko na odcinkach specjalnych (popularnych OS-ach), jednak także "dojazdówki" kierowcy muszą przebyć w określonym przez organizatorów czasie. Kierowcy mogą też otrzymać kary czasowe (np. właśnie za spóźnienie się na Punkt Kontroli Czasu po przejechaniu łącznika), doliczane do końcowego czasu rajdu.

25

26

27

28 Mille Miglia Mille Miglia – historyczny rajd samochodowy przebiegający drogami publicznymi północnych Włoch, organizowany w latach Od 1977 r. wznowiony jako "Mille Miglia Storica" - impreza rajdowa przede wszystkim dla właścicieli historycznych samochodów sportowych. Rajd odbywa się przede wszystkim drogami Lombardii i Toskanii na trasie Brescia-Rzym-Brescia. "Rajd Tysiąca Mil" jest zdominowany przez klasyczne modele włoskich samochodów sportowych Alfa Romeo, Ferrari, Lancia i Maserati.

29

30

31 Rallycross Rallycross - rodzaj wyścigów samochodowych rozgrywanych na zamkniętym torze (przeważnie o długości do 1 km), o nawierzchni częściowo asfaltowej, a częściowo szutrowej. W biegu startuje jednocześnie kilku zawodników. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Szwecji, Norwegii, Polsce, Holandii, Austrii, Francji i Wielkiej Brytanii.

32

33

34 Formuła 1 - najwyższa klasa wyścigów samochodowych
Formuła 1 – przeprowadzany corocznie od roku 1950 cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych na świecie, znany również jako wyścigi Grand Prix, a jednocześnie klasa biorących w nich udział jednomiejscowych samochodów wyścigowych o otwartym nadwoziu. Dyscyplina sportu zapoczątkowana w Europie, obecnie o zasięgu globalnym, organizowana w Europie, obu Amerykach, Afryce, Azji i Australii. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie kilkanaście wyścigów czyli poszczególnych grand prix, na wydzielonych torach ulicznych lub na specjalnie stworzonych do tego celu torach drogowych.

35 Kiedyś…

36 Dzisiaj…

37 British Touring Car Championship
British Touring Car Championship (BTCC, Brytyjskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych) to mistrzostwa samochodów turystycznych organizowane co roku w Wielkiej Brytanii. Mistrzostwa po raz pierwszy odbyły się w 1958 roku, pod nazwą British Saloon Car Championship. Od 1987 roku odbywają się pod obecną nazwą.

38

39

40 NASCAR NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) – Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych – jest to największa organizacja wyścigowa w Stanach Zjednoczonych. Trzy największe serie prowadzone przez NASCAR to Nextel Cup Series, Busch Series i Craftsman Truck Series. NASCAR prowadzi także serie NASCAR Regional Racing, Whelen Modified Tour oraz Dodge Weekly Series. Łącznie NASCAR patronuje 1500 wyścigom na 100 torach w 38 stanach, oraz Kanadzie i Meksyku. Od 1996 do 1998 roku NASCAR organizował także jeden wyścig w Japonii, a w 1988 roku odbył się też wyścig w Australii.

41

42

43 KONIEC :P Copyright © Prezentacja by : Marek Węcławski


Pobierz ppt "Prezentacja o samochodach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google