Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdy w 1959 roku rozpoczęto budowę Zakładów Drzewnych w Rzepedzi, równocześnie podjęto decyzję o budowie szkoły. Naukę w nowym budynku szkolnym uczniowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdy w 1959 roku rozpoczęto budowę Zakładów Drzewnych w Rzepedzi, równocześnie podjęto decyzję o budowie szkoły. Naukę w nowym budynku szkolnym uczniowie."— Zapis prezentacji:

1

2 Gdy w 1959 roku rozpoczęto budowę Zakładów Drzewnych w Rzepedzi, równocześnie podjęto decyzję o budowie szkoły. Naukę w nowym budynku szkolnym uczniowie rozpoczęli w roku szkolnym 1961/62. Kronika szkolna podaje, że liczba zapisanych wówczas dzieci wynosiła 65 uczniów.

3 Otwarcia szkoły dokonał wicepremier Piotr Jaroszewicz. Pierwszym kierownikiem szkoły był p. Mieczysław Jaworski, zaś pierwszymi nauczycielami byli: p. M. Marciak, p. K. Mądra, p. R. Sadowski. Rok później kierownictwo objął p. Marian Drwięga, który z krótkimi przerwami zarządzał szkołą do 1989 roku. Do grona pracujących niemalże od początku i najdłużej nauczycieli zaliczyć należy: p. Stanisławę Drwięgę, p. Marię Kabalę, p. Marię Marciak, p. Adamię Trzaskę oraz p. Jana Kawę. Warto wspomnieć też, że szkoła w Rzepedzi przez kilka lat miała swoją filię w Turzańsku, gdzie klasy łączone nauczania początkowego z dużym zaangażowaniem prowadziła p. Helena Drozd.

4 Szkoła na początku wyglądała bardzo skromnie : A teraz wygląda tak :

5 Zespół Szkół w Rzepedzi powstał 1 września 2003 roku. W jego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Rzepedzi. W roku szkolnym 2011/2012 do 11 oddziałów Zespołu Szkół w Rzepedzi uczęszcza 194 uczniów. Grono Pedagogiczne liczy 25 nauczycieli. W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Rzepedzi obchodzi 50-lecie istnienia. Nasza szkoła bierze udział w projekcie : Szkoła z klasą 2.0 W związku z tym powstały świetne bloogi tworzone przez uczniów: http://blogiceo.nq.pl/kodekswaznarzecz, http://blogiceo.nq.pl/tikrzepedz, http://blogiceo.nq.pl/tikblog/

6 Źródła : http://zsrzepedz.szkolnastrona.pl/ Autorka prezentacji : Dorota Wiktor.


Pobierz ppt "Gdy w 1959 roku rozpoczęto budowę Zakładów Drzewnych w Rzepedzi, równocześnie podjęto decyzję o budowie szkoły. Naukę w nowym budynku szkolnym uczniowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google