OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZS W GRABOWIE NAD PILICĄ

Prezentacja na temat: "OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZS W GRABOWIE NAD PILICĄ"— Zapis prezentacji:

1 OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZS W GRABOWIE NAD PILICĄ

2 KONKURS GEOGRAFICZNY (2013r.)
W lutym 2013 roku odbył się ostatni etap konkursu geograficznego dla uczniów gimnazjum. Dwoje uczniów naszej szkoły zajęło wysokie miejsca; Weronka Lusarczyk ucz. kl. 2PG – została laureatką tego konkursu Mateusz Górka ucz. kl. 3PG– finalistą. Obydwojgu serdecznie gratulujemy!

3 KONKURS TANECZNY(2012r.) W dniach kwietnia odbył się w Głowaczowie XII Ogólnopolski Festiwal Pieśni- Piosenki Patriotycznej, Ludowej i Tańca Ludowego. W imprezie wzięło udział łącznie 215 osób z pięciu województw. Artyści prezentowali się w sześciu kategoriach. W kategorii Folklor pierwsze miejsce z ilością 23,3 pkt/ 25 max oraz Nagrodę Specjalną otrzymali uczniowie klasy trzeciej Dziecięcego Zespołu Wokalno-Tanecznego z Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą pod kierunkiem pani Anny Paradowskiej.

4 ZAWODY SPORTOWE KOSZYKÓWKA DZIEWCZĘTA
18 lutego 2012r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna dziewcząt naszego gimnazjum zajęła I miejsce. Skład drużyny: Weronika Lusarczyk Aleksandra Szeląg Laura Giza Żaneta Mycek Mariola Sobień Czekamy na następne sukcesy.

5 ZAWODY SPORTOWE KOSZYKÓWKA CHŁOPCY
W tych samych zawodach również chłopcy zdobyli wysokie, III miejsce. Skład drużyny: Dawid Rotuski Cezary Marek Karol Paciorek Paweł Majak Adam Lechański Mariusz Zieliński Patryk Michalski Dominik Glegoła Serdecznie gratulujemy!

6 KONKURS PLASTYCZNY W 2012r. Kozienicki Dom Kultury zorganizował konkurs dla szkół powiatu kozienickiego na postać anioła. Ku wielkiej radości okazało się, że uczennice naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów. Klaudia Wituszyńska zdobyła III miejsce, a Natalia Filipczak –wyróżnienie w kategorii klas I-III.

7 KONKURS z języka angielskiego pt: „My Country”- Moja Ojczyzna (2012r.)
Laureatami konkursu dla miłośników języka angielskiego oraz dla tych, którzy dostrzegają piękno naszego regionu zostali: w kategorii wiekowej IV - VI PSP I miejsce – Karolina Durajczyk z klasy VI II miejsce – Łukasz Lusarczyk z klasy IVa III miejsce – Natalia Bojdzińskia z klasy IVa Wyróżnienie – Ewa Szczygieł z klasy VI Wyróżnienie – Jakub Bojdziński z klasy VI w kategorii wiekowej I - III PG I miejsce – Magdalena Szczygieł z klasy IIIB II miejsce – Weronika Cieślak z klasy IA III miejsce – Mateusz Górka z klasy IIB Wyróżnienie – Weronika Lusarczyk z klasy IA

8 ZAWODY SPORTOWE KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT
22 lutego 2013 r. odbył się finał w Radomiu w piłce koszykowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej. Aby dojść tak daleko, dziewczyny musiały rozegrać aż dziewięć meczów, nie ponosząc żadnych porażek . Tym osiągnięciem koszykarki z Grabowa wpisały się do historii szkoły, ponieważ awansowały na mistrzostwa Mazowsza, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Płocku. :) Skład drużyny :D : - Paulina Cichowlas - Weronika Lusarczyk - Paulina Szeląg - Regina Marek - Patrycja Pachocka - Daria Kęsik - Anna Liszewska - Agnieszka Chrabąszcz - Joanna Śpiewak - Klaudia Dyga - Sylwia Plesiewicz - Dominika Woźniak

9 ZAWODY SPORTOWE PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT
W 2012r. dziewczęta V i VI klasy PSP zdobyły I miejsce w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej i tym samym awansowały na Mazowsze. Skład drużyny: Aleksandra Cichońska kl. V Zuzanna Mycek kl. V Magdalena Majkowska kl. V Anna Czwarno kl. V Ewelina Orłowska kl. V Wiktoria Górka kl. V Andżelika Rotuska kl. V Sandra Bolek kl. V Agata Traczyk kl. V Martyna Strzelczyk kl. V

10 ZAWODY SPORTOWE PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT (2013)
W 2013r. w zawodach powiatowych w piłce siatkowej dziewczęta klas V i VI naszej szkoły zdobyły II miejsce. Skład drużyny: Zuzanna Mycek kl. VI, Sandra Bolek kl. VI, Ewelina Orłowska kl. VI, Agata Traczyk kl. VI, Natalia Bojdzińska kl. V, Klaudia Cichowlas kl. V, Klaudia Wituszyńska kl. V, Magdalena Maciejczak kl. V, Sandra Kowalczyk kl. V

11 ZAWODY SPORTOWE PIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW
W 2012r. chłopcy klasy III gimnazjum zajęli III miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej w Kozienicach. Skład drużyny: Bartłomiej Maliszewski kl. II, Hubert Paciorek kl. III Damian Kudła kl.III Dominik Marek kl. III Damian Lisiewski kl. III Piotr Rodak kl. III Michał Piwowarek kl III Sebastian Moczek kl. III Patryk Górka kl. II Eryk Dorajczyk kl. III Kamil Machaj kl. III

12 ZAWODY SPORTOWE TENIS STOŁOWY (2012r.)
W zawodach powiatowych w Głowaczowie uczennice klasy VI: Andżelika Rotuska oraz Zuzanna Mycek zdobyły II miejsce w zawodach tenisa stołowego.

13 KONKURS RECYTATORSKI (2013r.)
W regionalnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Dworek Recytatorski wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły: Karolina Durajczyk (kl. 1PG).

14 KONKURS RECYTATORSKI 2013r.
W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała także Julia Paradowska, uczennica klasy 0PSP.

15 ZAWODY SPORTOWE PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW (2011-2012r.)
Podczas Turnieju Orlika o Puchar premiera Donalda Tuska, chłopcy II i III klasy gimnazjum zajęli I miejsce i tym samym zdobyli puchar premiera Tuska. Skład drużyny: Patryk Michalski Karol Paciorek Cezary Marek Mariusz Zieliński Dawid Rotuski Adam Lechański Paweł Majak Kamil Przepiórka Damian Lisiewski

16 ZAWODY CHEERLEADEREK W 2011r. Uczennice naszego gimnazjum zdobyły II miejsce w IV edycji zawodów cheerleaderskich. Skład drużyny: Marta Szewczuk kl. 3PG Karolina Lisiewska kl. 3PG Klaudia Kęsik kl. 3PG Laura Giza kl. 3PG Aleksandra Szeląg kl. 3PG Klaudia Dyga kl. 2PG

17 MINIKOSZYKÓWKA Kolejnym sukcesem naszych dziewczyn (klasa V i VI PSP) było zdobycie II miejsca w zawodach powiatowych w 2012r. w minikoszykówce. Skład drużyny: Anna Pisarek kl. VI Andżelika Szybilska kl. VI Marta Nowakowska kl. VI Kinga Ogrodzińska kl. VI Daria Tobiasz kl. VI Dominika Pisarek kl. VI Andżelika Rotuska kl. V Sandra Bolek kl. V Aleksandra Bratos kl. VI Natalia Bogumił kl. VI

18 ZAWODY SPORTOWE LEKKA ATLETYKA (2012r.)
W Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce, Sebastian Moczek oraz Bartłomiej Maliszewski (uczniowie III klasy gimnazjum) zdobyli I miejsce w pchnięciu kulą i tym samym awansowali do zawodów na szczeblu wojewódzkim (Mazowsze).

19 Szkolne konkursy wiedzy historycznej
W 2011 roku w konkursie wiedzy o historii sportu pierwsze miejsce w szkole podstawowej zajęła Paulina Szeląg z klasy VI A, natomiast w gimnazjum najlepszy okazał się Paweł Majak z klasy IIA W 2012 roku w konkursie wiedzy o historii muzyki najlepsi byli: Artur Kaczmarek z klasy VI oraz Weronika Cieślak z klasy IA PG. W roku 2013 w konkursie wiedzy na temat starożytnego Rzymu I miejsce zajął Daniel Kuciak z klasy IIB PG

20 LEKKOATLETYKA W okresie ostatnich 3 lat uczniowie z Grabowa uzyskali około 30 różnych medali w Powiatowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce, m.in. w biegach na 100, 300 oraz 800m., w pchnięciu kulą, w skoku w dal oraz rzucie oszczepem. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

21 KONKURS PLASTYCZNY W grudniu 2012r. Kozienicki Dom Kultury zorganizował powiatowy konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Dwie uczennice klasy 2PSP zajęły wysokie miejsca: Zuzanna Janowska- I miejsce Dominika Rączka - wyróżnienie

22

23 KONKURS MUZYCZNY W XII 2012r. odbył się szkolny konkurs na najładniejszą pastorałkę i kolędę. PSP: I miejsce: Aleksandra Cichońska kl. 6 PG: I miejsce: Magdalena Chrząstek kl. 1bPG & Aleksandra Chrząstek kl. 1PG II miejsce: Katarzyna Parys kl. 3aPG III miejsce: Daria Szymańska & Anna Marek kl. 3bPG Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Dyga 3bPG Joanna Śpiewak 3bPG Agnieszka Adamczyk 3bPG Klaudia Munik 3aPG

24

25 KONKURS MUZYCZNY 26 II 2013r. Odbył się konkurs muzyczny pt: „Piosenka wojskowa i patriotyczna” PSP: I miejsce: Aleksandra Cichońska & Sandra Bolek kl.VI II miejsce: Natalia Bojdzińska, Aleksandra Kęsik & Julita Zawodnik kl. V PG I miejsce: Magdalena Chrząstek, Aleksandra Chrząstek kl. 1b; Katarzyna Parys 3b II miejsce: Klaudia Munik 3a III miejsce: Aleksandra Kurbanowska & Karolina Krześniak 1b

26 WARKA MUSIC SHOW r. uczniowie klasy 0PSP, Julia Paradowska oraz Wiktor Cieślak zdobyli I miejsce w konkursie muzycznym: „Warka Music Show”.

27 KONKUS WIEDZY O ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH (2013r.)
Przed Świętami Wielkiej Nocy dla uczniów klas młodszych odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą pisankę oraz konkurs wiedzy o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Laureaci konkursu plastycznego: I miejsce: Oskar Mućko kl.1 II miejsce: Julia Paradowska kl. 0a &Szymon Paprota kl.1 III miejsce: Nikola Adamczyk kl. 0a & Bartłomiej Petryka kl. 0a Wyróżnienie otrzymali: Jakub Wojna kl.0a Wiktoria Krzysztoszek kl.0b Jakub Paradowski kl.2 Laureaci konkursu z wiedzy: I miejsce: Katarzyna Ośka kl.2 II miejsce: Patrycja Gazarkiewicz kl. 2; Małgorzata Bogumił kl. 3, Maciej Witkowski kl. 3 III miejsce: Paulina Szczygieł kl. 3 Wyróżnienia otrzymali: Norbert Brynda kl. 2 & Dawid Wolski kl. 3

Pobierz ppt "OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZS W GRABOWIE NAD PILICĄ"