Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kopciuszek Agnieszka Krasicka 1a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kopciuszek Agnieszka Krasicka 1a."— Zapis prezentacji:

1 Kopciuszek Agnieszka Krasicka 1a

2 Marsz do kuchni piec szorować!
Ta dziewczynka – to kopciuszek, Co podarty ma fartuszek, Nosek w sadzy i policzki, Oraz głupie dwie siostrzyczki Gruba Pela z Belą tłustą Mierzą suknie – trzecią… szóstą… Bo królewicz z całym dworem Bal wyprawia dziś wieczorem. Precz! Wynocha! Marsz do kuchni piec szorować! Na kopciuszka zła macocha Wrzeszczy tylko: - Precz! Wynocha! Marsz do Kuchni piec szorować! Pa! Idziemy pobalować Bal Pa! Idziemy pobalować!

3 Bal Kopciuszkowi bal się marzy, Czarne łezki lśnią na twarzy
Wtem się zjawia pełna wdzięku Dobra wróżka z różdżką w ręku . Wnet zamienia myszek parę W śliczne dwa rumaki kare.

4 Bal Pstryk! Spójrz, już masz różową suknię.
Nie płacz – wróżka ją ofuknie. Wsiadaj prędko do karocy, Kopciuszkowi bal się marzy, Czarne łezki lśnią na twarzy Wtem się zjawia pełna wdzięku Dobra wróżka z różdżką w ręku . Wnet zamienia myszek parę W śliczne dwa rumaki kare. Pstryk - już z dyni jest kareta! A szczur zmienia się w stangreta.

5 Spójrz, już masz różową suknię.
Nie płacz – wróżka ją ofuknie. Wsiadaj prędko do karocy, Bo czar pryśnie o północy. Kopciuszkowi bal się marzy, Czarne łezki lśnią na twarzy Wtem się zjawia pełna wdzięku Dobra wróżka z różdżką w ręku . Wnet zamienia myszek parę W śliczne dwa rumaki kare. Pstryk - już z dyni jest kareta! A szczur zmienia się w stangreta.

6

7

8 Gdy w ramionach królewicza Tańczy piękność tajemnicza.
Nagle – północ bije zegar! Piękność z balu wnet wybiega. A w pałacu gra muzyka: Rumbę, cza–czę i walczyka. Sto par tańczy w sali złotej. Nawet mysz królewska z kotem,

9 Schody mają stopni wiele…
Został tylko pantofelek. Nóżka, która go zgubiła, Widać bardzo się spieszyła

10 Rano, gdy król z balu wrócił,
Kazał mierzyć mały bucik Kandydatek na synową, Przyszło tysiąc! Daję słowo!

11 Takie stopy, nim wymarły,
Rano, gdy król z balu wrócił, Kazał mierzyć mały bucik Kandydatek na synową, Przyszło tysiąc! Daję słowo! Siostrom także ślub się marzy, Lecz królewicz zauważył: Takie stopy, nim wymarły, Miały tylko dinozaury! Z tłumu wypchnął ktoś Kopciuszka. Rzekł królewicz: To ta nóżka!

12 Rano, gdy król z balu wrócił, Kazał mierzyć mały bucik
Kandydatek na synową, Przyszło tysiąc! Daję słowo! Siostrom także ślub się marzy, Lecz królewicz zauważył: Takie stopy, nim wymarły, Miały tylko dinozaury! Mój Kopciuszku, kocham panią! Z tłumu wypchnął ktoś Kopciuszka. Rzekł królewicz: To ta nóżka! Pantofelek w sam raz na nią.

13 Państwo młodzi są szczęśliwi. Czy to może kogoś dziwić?
Stoją stoły dookoła I pyszności stos na stołach: A w pałacu trwa wesele. Na weselu gości wiele: Dobra wróżka, król, królowa Dwór i krewni z Kopciuszkowa. Żaby, kraby, miód w muszelkach I tort w kształcie pantofelka, Lecz go kelner zjadł z obrazka. Czy słyszycie? - jeszcze mlaska.

14 Autor tekstu: Jan Kazimierz Siwek
Prezentacja: Agnieszka Krasicka 1a Koniec


Pobierz ppt "Kopciuszek Agnieszka Krasicka 1a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google