Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”"— Zapis prezentacji:

1 „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”

2 O nas Jesteśmy szaloną grupą czternastoletnich naukowców z Rzeszowa. Bierzemy udział w projekcje naukowym „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”. Chodzimy do Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie (wszyscy do klasy II i). Jest to już druga edycja projektu i cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć. Bardzo lubimy nauki przyrodniczo-matematyczne oraz przedsiębiorczość. Nasza grupa liczy 5 osób, a przewodzi nam pani mgr Adrianna Chmiel, nasza nauczycielka biologii i wychowawczyni przy okazji ☺. A teraz się przedstawimy: Ola - szalony, młody naukowiec, któremu w głowie tylko doświadczenia i psoty, podobnie jak Darii, która tylko czeka na pojawienie się na stole zlewek i mikroskopów. Kaja - Zawodowy Rozśmieszacz Drużyny. Z każdej sytuacji potrafi wyjść z głową ☺. Aga z ciekawością się wszystkiemu przygląda, ale też chętnie uczestniczy w zajęciach. A Bartek... cóż. Jedno słowo: Rodzynek! Ale dzielnie sobie radzi jako jedyny mężczyzna w grupie. Kiedy trzeba, przywoła nas do porządku ☺

3 Agnieszka Cześć! Nazywam się Agnieszka. Chodzę do Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie do klasy 2i. Bardzo lubię czytać książki, ale jedną z moich ulubionych jest „Co za tydzień” Rossie Rushton. Moim hobby jest taniec, któremu poświęciłam już 9 lat. Od 2 lat zaczęłam również uczęszczać na treningi z siatkówki. Coraz bardziej wciągnął mnie ten sport. Poza tym jeżdżę też na nartach. Pozdrawiam..=]

4 Ola Hej! jestem Ola, ale wszyscy mówią na mnie Fifty. Chodzę do Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie, do klasy 2i. Jeżeli chodzi o książki to czytam sporo. Najbardziej lubię „Nowe przygody Mikołajka” - to fantastyczny zbiór opowiadań o małym chłopcu o imieniu Mikołaj (: Moim hobby jest jazda konna. Niestety przez kontuzję nie mogę już zbyt dużo jeździć, ale miłość do koni pozostała :). Poza tym kocham fotografię. Fotografuję co się da, gdzie się da, i kiedy się da! Pozdrawiam :))

5 Bartek Cześć, Mam na imię Bartek i chodzę do klasy II "i" Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. Interesuje się tenisem (trenuję już około 3 lata) oraz koszykówką. Lubię czasami pograć w siatkówkę. Moimi ulubionymi przedmiotami są: biologia i język polski. W naszej klasie oprócz j. angielskiego uczymy się też hiszpańskiego. Lubię książki przygodowe i kryminalne.

6 Kaja Hej! Mam na imię Kaja i uczęszczam do klasy 2i w Gimnazjum nr 9. Kocham taniec towarzyski (jestem v-ce mistrzynią Polski Południowej w stylu standard i 2-gą v-ce mistrzynią w łacinie) oraz narciarstwo alpejskie (1. m-sc w Eurolidze). Moją ulubioną książką jest „Stowarzyszenie wędrujących Dżinsów” Ann Brashares. Pomimo, że tytuł nie wskazuje na szczególną wartość tej pozycji, niesie ona ze sobą bogatą treść oraz wspaniałe wrażenia :)

7 Daria Cześć!!! Jestem Daria. Chodzę do klasy II „i” w Gimnazjum nr 9 Kocham jazdę konną. Jeżdżę już od ponad 7 lat, więc mam wprawę. Ponadto lubię siatkówkę. W szkole lubię naukę j. hiszpańskiego, biologii i chemii (najbardziej, kiedy robimy doświadczenia ). Moją ulubioną książką jest „Księga Urwisów” Edmunda Niziurskiego. To stara książka, jednak pełna humoru (w niektórych momentach można pęknąć ze śmiechu).

8 Nasza grupa podczas zajęć z przedsiębiorczości (brakuje tylko Darii)

9 A to kolejne zajęcia tym razem badamy zjawisko eutrofizacji
A to kolejne zajęcia tym razem badamy zjawisko eutrofizacji. W dniu dzisiejszym na zajęciach była dziennikarka z lokalnej gazety „Super Nowości”, której to opowiedzieliśmy na czym polega projekt „Fascynacje…”

10 Chyba nikogo nie dziwi dlaczego wszyscy określają nas mianem ,,Młodzi naukowcy” - odważamy substancje, mieszamy, obliczamy stężenia, stawiamy hipotezy i wyciągamy wnioski - praca bardzo ciekawa ale trzeba być przy tym bardzo dokładnym.

11 No cóż, a teraz po tygodniu obserwujemy, w której wodzie najszybciej zachodzi proces eutrofizacji - okazuje się, ze w wodzie ze stawu - niebywałe jak to fajnie umieć dostrzegać zjawiska zachodzące w przyrodzie.

12 Podczas zajęć „W laboratorium informacji ekologicznej”- poszukujemy informacji do zadań, które będą realizowane na kolejnych zajęciach. Nie tak łatwo wybrać te najważniejsze, kiedy żyjemy w czasach nadmiaru informacji.

13 Daria najwięcej wiadomości na temat zagadnienia „akwarium” znalazła w internecie.

14 Praca wre. „Wyspa” i ,,Debata” też już gotowe.

15 Zajęcia z przedsiębiorczości
Zajęcia z przedsiębiorczości. W tym semestrze przygotowujemy się do napisania biznes planu i założenia firmy. Mamy pomysł na fajna kawiarenkę. Poznaliśmy poszczególne kroki , jakie należy wykonać przed wprowadzeniem produktu na rynek.

16 W szkolnej bibliotece, gdzie znajdują się komputery, też spędzamy trochę czasu, aby znaleźć potrzebne do zajęć informacje.

17 Oto wyniki naszej pracy z przedsiębiorczości (analizowaliśmy strukturę produktu czyli rdzeń produktu, produkt podstawowy i produkt rozszerzony).

18 Intensywnie myślimy nad tym, aby nasza działalność była lepsza niż poczynania konkurencji, czyli analizujemy nasze mocne i słabe strony oraz oczekiwania klienta.

19 I znowu wróciliśmy do „laboratorium informacji ekologicznej” zadania musimy precyzyjnie dopracować.

20 Najtrudniejsze zadanie dla nas to ,,Wyspa”
Najtrudniejsze zadanie dla nas to ,,Wyspa”. Musimy ją zagospodarować tak, aby mogli na niej żyć ludzie t.j. uczyć się, odpoczywać, robić zakupy. Trzeba to zaplanować w taki sposób, aby przyroda została jak najmniej przekształcona. Już mamy pewne pomysły, ale czy uda się je wszystkie zrealizować?

21 W cały świat fascynacji nauką i biznesem wprowadza nas pani Adrianna Chmiel – nauczyciel biologii.


Pobierz ppt "„Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google