Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Planety układu słonecznego. Agnieszka Pawluk KL II a TH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Planety układu słonecznego. Agnieszka Pawluk KL II a TH"— Zapis prezentacji:

1 Planety układu słonecznego. Agnieszka Pawluk KL II a TH
Układ słoneczny Planety układu słonecznego. Agnieszka Pawluk KL II a TH

2 Planety układu słonecznego

3 Merkury Najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta Układu Słonecznego. Jako planeta wewnętrzna znajduje się dla ziemskiego obserwatora zawsze bardzo blisko Słońca, dlatego jest trudna do obserwacji.

4 Wenus Druga według oddalenia od Słońca planeta Układu Słonecznego. Wenus jest trzecim pod względem jasności ciałem niebieskim po Słońcu i Księżycu widocznym na niebie.

5 Ziemia Trzecia licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu.

6 Mars Czwarta według oddalenia od Słońca planeta Układu Słonecznego. Nazwa planety pochodzi od imienia rzymskiego boga wojny – Marsa. Zawdzięcza ją swej barwie, która przy obserwacji wydaje się być rdzawo-czerwona.

7 Jowisz Piąta w kolejności oddalenia od Słońca i największa planeta Układu Słonecznego. Posiada wiele Księżyców (odkryto 63) oraz system Pierścieni. Jowisz wraz z Saturnem, Uranem i Neptunem to planety gazowe.

8 Saturn Szósta planeta Układu Słonecznego pod względem oddalenia od Słońca. Jest to gazowy olbrzym, drugi pod względem masy i wielkości po Jowiszu, a przy tym paradoksalnie o najmniejszej gęstości ze wszystkich planet całego Układu Słonecznego.

9 Uran Siódma w kolejności od Słońca planeta Układu Słonecznego. Jest także trzecią największą i czwartą najmasywniejszą planetą naszego systemu. Należy do grupy gazowych olbrzymów. Nazwa planety pochodzi od greckiego boga Uranosa.

10 Neptun To ósma, najdalsza planeta od Słońca w Układzie Słonecznym. Zajmuje czwarte miejsce – mierząc według średnicy i trzecie miejsce według masy.


Pobierz ppt "Planety układu słonecznego. Agnieszka Pawluk KL II a TH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google