Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha“ „Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí“

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha“ „Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí“"— Zapis prezentacji:

1 „Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha“ „Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí“

2 Projekt „Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Projekt „Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí“ je spolufinancován Evropskou unií v rmáci Evropského fondu pro regionálni rozvoj a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa.   Całkowity koszt projektu wynosi ,55 €

3 Główne cele projektu :   1. Rozszerzenie współpracy i rozwój przyszłego partnerstwa pomiędzy transgranicznymi placówkami.   2. Poznanie funkcjonowania placówek przedszkolnych oraz podobieństw i różnic w systemie edukacji i wychowania po obu stronach granicy.   3. Rozwój edukacji wielokulturowej zapewniającej każdemu dziecku prawo do uczenia się kultury własnej i kultur krajów Europy.

4 Bezpośrednie cele projektu: 1
Bezpośrednie cele projektu:   1. Rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich dzieci w wieku przedszkolnym.   2. Wzbogacanie osobowości dzieci polskich i czeskich poprzez współuczestnictwo w imprezach sportowych i artystycznych.   3. Pokonywanie barier między narodami - poznanie języka sąsiadów, tradycji, obyczajów i dorobku kulturowego miast.   4. Wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli w pracy z dziećmi przedszkolnymi.   5. Rozwijanie w dziecku szacunku dla jego  tożsamości kulturowej, języka i wartości dla kraju w którym mieszka , jak i dla innych kultur.  

5 W ramach projektu odbędzie się pięć spotkań: Spotkanie I - W Bolesławcu – mieście ceramiki. Spotkanie II - Olimpiada transgranicznych przedszkolaków w Libercu. Spotkanie III - Wielokulturowe spotkanie przy choince. Spotkanie IV - Polsko – czeskie warsztaty dla nauczycieli z zakresu arteterapii. Spotkanie V - Mali badacze we „Wrzosowej Krainie” w Borówkach.

6 Miejskie Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej
Pracuje w nim 9 nauczycieli i 9 pracowników administracyjno – obsługowych W przedszkolu znajduje się 5 sal, zabaw w których działają 4 odziały przedszkolne Do placówki uczęszcza 128 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat

7 Przedszkole oferuje bezpłatne zajęcia dodatkowe: Terapia logopedyczna Gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna Język niemiecki

8 Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym Posiadamy swoją działkę na terenie ROD „Tulipan”

9 Systematycznie uczęszczamy na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej

10 Prezentujemy swoje zdolności aktorskie na małej i dużej scenie

11 Aktywnie uczestniczymy w akcjach i imprezach organizowanych przez Władze Lokalne

12 W przedszkolu od 7 lat prężnie działa „Kółko teatralne”

13 Pomyślnie układa się nasza współpraca z rodzicami oraz absolwentami przedszkola

14 MATEŘSKÁ ŠKOLA liberec
w Libercu powstała r. Dyrektorem placówki jest Pani Zdeňka Nevečeřalová Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.30 do Uczęszcza do niego 75 dzieci w wieku od 3 do 6 lat . Funkcjonują tam 3 grupy wiekowe po 25 osób. Placówka zatrudnia 6 nauczycieli i 5 pracowników administracyjno – obsługowych.

15 Przedszkole rozwija umiejętności i osobowość dzieci poprzez zajęcia dodatkowe

16 Pozytywnie oceniane przez dzieci i rodziców są zajęcia z nauki pływania i jazdy na nartach

17 Przedszkole współpracuje z Centrum Ekologicznym „Střevlík” z libereckiego ZOO

18 Imprezy okolicznościowe uświetniają występy chóru przedszkolnego o nazwie „BARVIČKY”

19 BOLESŁAWIEC LIBEREC

20 MATEŘSKÁ ŠKOLA z liberca w Czechach
Naszym zagranicznym partnerem jest : MATEŘSKÁ ŠKOLA z liberca w Czechach


Pobierz ppt "„Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha“ „Multikulturalismus a umění šancí přeshraničních dětí“"

Podobne prezentacje


Reklamy Google