Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prostokąt Prostokąt to czworokąt, który ma wszystkie kąty proste. Jego pole liczy się mnożąc długości boków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prostokąt Prostokąt to czworokąt, który ma wszystkie kąty proste. Jego pole liczy się mnożąc długości boków."— Zapis prezentacji:

1 Prostokąt Prostokąt to czworokąt, który ma wszystkie kąty proste. Jego pole liczy się mnożąc długości boków.

2 Jego pole liczy się tak samo jak pole prostokąta.
Kwadrat Hej! Czy wiecie co to jest kwadrat? Kwadrat to prostokąt, który ma wszystkie boki równej długości. Jego pole liczy się tak samo jak pole prostokąta.

3 Równoległobok Co to jest równoległobok?
To czworokąt, który ma dwie pary boków równoległych. Jego pole liczy się mnożąc długość podstawy przez wysokość. Wysokość oznaczamy literką h. h

4 Mam do was pytanie. Co to jest romb?
Romb to równoległobok, który ma boki jednakowej długości. Zauważ, że kwadrat to też romb. Jego pole można obliczyć mnożąc przez siebie dwie przekątne i wynik dzieląc przez dwa.

5 Trapez Trapez to czworokąt, który ma co najmniej jedną parę boków równoległych. Zauważ, że każdy równoległobok jest trapezem. Jego pole liczy się dodając do siebie długości podstaw, mnożąc sumę przez wysokość i wynik dzieląc na dwa.

6 Trójkąt Czy wiecie co to są trójkąty?
Trójkąty to figury geometryczne, które mają trzy kąty, trzy boki i trzy wierzchołki. Są trójkąty ostrokątne, prostokątne i rozwartokątne. Są trójkąty różnoboczne, równoramienne i równoboczne. Pole liczy się mnożąc długość podstawy przez wysokość odchodzącą od rzeczonej podstawy do przeciwległego wierzchołka, a wynik dzieląc przez dwa.

7 Obwód wielokąta Obwód dowolnego wielokąta obliczamy dodając do siebie długości wszystkich jego boków.

8 Zastosowanie własności figur geometrycznych w życiu codziennym

9 Pan Edek za ułożenie 1 metra kwadratowego terakoty liczy sobie 35 zł
Pan Edek za ułożenie 1 metra kwadratowego terakoty liczy sobie 35 zł. Ile pieniędzy zarobi pan Edek za ułożenie terakoty w kuchni, której podłoga jest prostokątem o wymiarach 3m X 4m?

10 Pokój Ali ma kształt prostokąta o wymiarach 6m X 3m
Pokój Ali ma kształt prostokąta o wymiarach 6m X 3m. Pokój Wojtka ma kształt kwadratu o bokach długości 4m. Rodzice Ali i Wojtka chcą kupić wykładzinę dywanową do pokoi dzieci. Za którą zapłacą więcej, jeżeli kupią wykładzinę do obydwu pokoi w tej samej cenie za metr kwadratowy?

11 Ogród kwiatowy państwa Kowalskich ma kształt trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 6m i 3m. Rośliny kwitnące należy zasilać nawozem. Jedno opakowanie takiego nawozu wystarcza na 2,5m² powierzchni zajmowanej przez kwiaty. Ile opakowań nawozu powinni kupić państwo Kowalscy do swojego ogrodu?

12 Pan Ksawery chce ogrodzić swoją działkę rekreacyjną siatką
Pan Ksawery chce ogrodzić swoją działkę rekreacyjną siatką. Ile siatki powinien kupić odliczając 2m na bramkę? 12m 6m 6m 15m

13 Koniec Korzystano z: PowerPoint Microsoft Word www.rozwojowe.pl
Podręcznik 4, GWO Podręcznik 5, GWO GRUPA III


Pobierz ppt "Prostokąt Prostokąt to czworokąt, który ma wszystkie kąty proste. Jego pole liczy się mnożąc długości boków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google