Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli"— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli
SAMORZADNOŚĆ LOKALNA W LATACH

2 POZNAJEMY PRACĘ SAMORZĄDOWCÓW
Zapoznaliśmy się z działalnością Rady Miejskiej i osiągnięciami prezydentów Nowej Soli w latach 1990 – 2010. Radni Miasta udostępnili przedstawicielom Szkolnego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły obszerną dokumentację związaną z samorządnością miasta. Szczególne zainteresowanie wzbudziły osiągnięcia rządzących w latach prezydentów: p. Krzysztofa Goneta (1990 – 1998) p. Tadeusz Gabryelczyka (1998 – 2002) p. Wadima Tyszkiewicza (2002 – 2010)

3 – prezydent miasta Nowa Sól w latach 1990 - 1998
Krzysztof Gonet – prezydent miasta Nowa Sól w latach (Zdjęcie z archiwum prywatnego p. K. Goneta)

4 Zarząd miasta Nowa Sól za prezydentury pana Krzysztofa Goneta
(zdjęcie z domowego archiwum prezydenta K. Goneta)

5 (Zdjęcie z archiwum Urzędu Miasta)
Tadeusz Gabryelczyk (po prawej) – prezydent Miasta Nowa Sól w latach Kazimierz Kęs (po lewej) – przewodniczący Rady Miejskiej w latach 1998 – 2002. (Zdjęcie z archiwum Urzędu Miasta)

6 Radni Urzędu Miasta w latach 1998 - 2002
(Zdjęcie z archiwum Urzędu Miasta)

7 – prezydent miasta Nowa Sól w latach 2002 – 2010
Wadim Tyszkiewicz – prezydent miasta Nowa Sól w latach 2002 – 2010 (Fot. A. Szewczykowski Ze zbiorów UM w Nowej Soli.)

8 Sesja Rady Miasta z dnia 30 kwietnia 2010r.
Radni Urzędu Miasta w latach Sesja Rady Miasta z dnia 30 kwietnia 2010r.

9 Najważniejsze osiągnięcia prezydentów miasta Nowa Sól na przestrzeni 20 lat (1990 – 2010) w skrócie:
zdobycie dofinansowania na likwidację szkód po wielkiej powodzi w Nowej Soli w 1997r.; sprzedaż lokali użytkowych budowa wysypiska śmieci budowa oczyszczalni ścieków otwarcie Biura Promocji Miasta rozbudowa i modernizacja składowiska odpadów komunalnych w Kiełczu modernizacja przystani kajakowej wyznaczenie i stworzenie strefy przemysłowej w Nowej Soli; pozyskanie sponsorów do Nowosolskiej Strefy Ekonomicznej rozbudowa portu rzecznego i przystani kajakowej w Nowej Soli stworzenie Harcerskiej Górki i Parku Krasnala rewitalizacja zabytkowych kamienic i rynku w Nowej Soli

10 Radni przed rozpoczęciem sesji w dniu 30 kwietnia 2010r.

11 WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W URZĘDZIE MIASTA
Grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami została zaproszona do Urzędu Miasta.   30 kwietnia 2010 roku w budynku Urzędu odbyła się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli. Uczniowie byli obserwatorami sesji. Mogli przyglądać się prawdziwym obradom, rozmawiać z osobami decydującymi o przyszłości miasta.     Do szczególnie miłych należało spotkanie z panem prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem. Wizyta uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 bardzo go ucieszyła, gdyż, jak przyznał, właśnie najmłodsi będą w przyszłości budować i troszczyć się o Nową Sól. Był też czas na zadawanie pytań. Pytano: Co to jest samorząd? Czy Radni podczas obrad nie muszą być w pracy? Czym zajmują się prezydent i Rada Miasta? Jak samorząd pomaga szkołom i uczniom. I pytania najważniejsze: Czy w Nowej Soli będzie basen? oraz Co ciekawego jest planowane w naszym mieście dla dzieci i młodzieży? Radni wraz z zawiadomieniem o sesji otrzymują zwolnienie na ten dzień z pracy, przekazują je później swemu pracodawcy. Basen będzie i to już wkrótce, a dla dzieci i młodzieży miasto planuje wiele atrakcji: bardzo barwne dni Nowej Soli, kolejne place zabaw i nowe boiska sportowe. Planowana jest dalsza rozbudowa portu i Parku Krasnala. Całość wywiadu z p. Wadimem Tyszkiewiczem znajduje się na stronie internetowej szkoły:

12 Pamiątkowe zdjęcie uczniów z PSP 8 przed UM
Udział uczniów PSP 8 w sesji Rady Miejskiej w dniu r. Wspólne zdjęcie uczniów PSP 8 z prezydentem Wadimem Tyszkiewiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Szyszko oraz Andrzejem Petreczko wice przewodniczącym Rady Miejskiej r. Wizyta w Urzędzie Miejskim pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty: kolorowe długopisy i notatniki z logo Nowej Soli. Uczniowie stwierdzili, że wrócą tu jeszcze, a może w przyszłości ktoś z nich zostanie radnym albo nawet prezydentem miasta. Pamiątkowe zdjęcie uczniów z PSP 8 przed UM

13 O uczestnictwie uczniów PSP nr 8 w Nowej Soli w sesji Rady Miejskiej W dniu 30 kwietnia napisała „Gazeta Regionalna”.

14 Zbiór materiałów i zdjęć do prezentacji:
- uczniowie PSP nr 8 w Nowej Soli wraz z opiekunami – p. mgr Elżbietą Gruber – p. mgr Leszkiem Śmiglewskim Prezentację wykonała: mgr Alicja Kołtko Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowej Soli"

Podobne prezentacje


Reklamy Google