Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zostań detektywem reklamy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zostań detektywem reklamy"— Zapis prezentacji:

1 Zostań detektywem reklamy
Patrycja Chlubek Patrycja Domoradzka Madlena Wojdała Maja Mazurek Sylwia Gallas Agnieszka Sojka Radosław Czerwiński

2 Informacje małym drukiem

3

4

5 Różnice pomiędzy produktem reklamowanym a sprzedawanym

6 Gwiazdy ekranu reklamujące produkty

7

8

9 Różnice cen między reklamą a sklepem
Świat bez VAT - cenowe oszustwa w trakcie promocji w Media Markt    Sieć supermarketów Media Markt sprzedających sprzęt RTV/AGD w Szczecinie podczas długiego weekendu wprowadziła promocję obniżającą cenę produktów o stawkę VAT czyli 22 proc., ale... wcześniej cenę podniosła - informuje użytkownik serwisu Alert24.pl. Promocję wprowadzono 2 maja. Użytkownik Alert24.pl, chcąc kupić aparat fotograficzny, na kilka dni przed wprowadzeniem promocji, udał się do Media Markt, by sprawdzić asortyment sklepu. Wybrał trzy modele aparatów, spisał ich ceny i obliczył, ile by go kosztowały po 22-procentowej przecenie. Zdziwił się jednak, gdy okazało się, że ceny wybranych przez niego aparatów były wyższe od tych, które zapisał...

10

11

12 UPC W reklamie jest informacja, że telewizję można mieć za 39 zł, ale brakuje doprecyzowania, że tak niski abonament dostajesz kupując od razu też internet i telefon stacjonarny: Bo inaczej płacisz o wiele więcej.

13

14 Od nadmiaru głowa nie boli czy aby na pewno ?
W prawie wszystkich reklamach telewizyjnych, radiowych i gazetowych, spotykamy się ze zdaniem: „Liczba produktów ograniczona.” Działa ono jak lep na muchy. Ludzie szaleją aby zdobyć akurat ten produkt bo jest lepszy niż inne, jest tańszy i atrakcyjniejszy. Prawda jest taka że lubimy ograniczone możliwości. Gdy pozostawia się nam wolny wybór i nadmierną ilość produktów zaczynamy się gubić, zastanawiać który wybrać i co będzie dla nas lepsze.

15 Dziękujemy za uwagę Źródła : Goole.pl /garfika, youtube.com, gazetki reklamowe, demotywatory.pl, własna głowa.


Pobierz ppt "Zostań detektywem reklamy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google