Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12 eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.

13 Nasza szkoła uczestniczy w projektach eTwinning od 2005 roku. Poprzez projekty poznajemy kulturę, zwyczaje i życie codzienne naszych rówieśników

14 Współpraca pomiędzy różnymi placówkami oświatowymi, od przedszkola po uniwersytet, stała się rzeczywistością w 18 państwach europejskich zaangażowanych w działania programu Comenius, który został przyjęty przez Radę Ministrów U.E. w marcu 1995 roku (obecnie do realizacji programu zostały zaproszone kraje stowarzyszone z U.E. oraz Cypr).

15 W naszej szkole w obecnym roku szkolnym realizujemy projekt What we want – building for the future of Europe ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i Francji. Z rówieśnikami spotykamy się na videospotkaniach i wspólnie wykonujemy poszczególne zadania.

16 Srebrne Smoki Edukacji dla najlepszych uczniów szkoły otrzymały następujące osoby: Rok 2012 - Dominik Starzyk Rok 2011 - Oskar Olejnik Rok 2010 - Aleksandra Koba i Agata Rychter Rok 2010 - Bartosz Stawczyk

17 Sześciolatek szybciej przyswaja wiedzę !

18

19 W roku 2001 Interkl@sa we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i z pomocą Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przy Polskiej Akademii Nauk, stworzyła pierwszy w Polsce niekomercyjny portal edukacyjny. Jego zasoby obejmują wiele tematycznych serwisów edukacyjnych, ponad 5000 publikacji cyfrowych i artykułów oraz materiały audio- video. Portal posiada ponad 20 000 zarejestrowanych użytkowników, ponad 40 000 subskrybentów biuletynów, a średnia miesięczna liczba odsłon stron przekracza 8 milionów. Liczba użytkowników (cookies) przekracza miesięcznie 660 tysięcy. Zasoby portalu tworzą nauczyciele, organizacje pozarządowe, firmy i ośrodki akademickie.

20

21

22 Dziękuję, nie biorę, nie palę, nie piję – ZDROWO ŻYJĘ

23

24

25

26

27 Wiktoria Kurzyńska, klasa 4d Dzierżoniów, kwiecień 2013


Pobierz ppt "eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google