Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz. de.chat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz. de.chat."— Zapis prezentacji:

1 Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz. de.chat Serwis języka niemieckiego mgr Monika Mozler-Wawrzinek

2 Po co uczyć się języka niemieckiego? To język: drugi najbardziej znany w UE, urzędowy w Niemczech, Austrii, Liechtensteinie, Szwajcarii i Luksemburgu nauki i gospodarki = większe szanse na rynku pracy. kultury - sztuki, literatury, filozofii, muzyki znanej na całym świecie.

3 Mit jeder Sprache bist du ein neuer Mensch – Każdy poznany język sprawia, że stajesz się nowym człowiekiem! Johann Wolfgang von Goethe

4 Nasz cel: Opanowanie biegłości językowej na poziomie A1 w zakresie słuchania, czytania, interakcji i produkcji językowej oraz pisania zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego zgodnie z zasadą, że język ma służyć naturalnej komunikacji.

5 Jak będziemy się uczyć? W ciągu 20 dni spędzimy razem 80h. W 95% tego czasu będziemy używać języka niemieckiego. Założeniem jest zanurzenie się w niemieckiej rzeczywistości. Ale …

6 … bez paniki! Początkowo słuchamy i nie przejmujemy się, że niewiele zrozumiemy. Nawet geniusz by nie dał rady! Ćwiczymy intensywne słuchanie i prostą komunikację już od pierwszej godziny.

7 Zwrot ma być dla nas komunikacyjny, a nie gramatyczny. Niemcy inaczej widzą rzeczywistość, więc nie porównujemy ich języka do naszego = najlepsza zasada tak jest i koniec. Błędy są najnormalniejszą rzeczą pod słońcem. W nauce języka obcego każdy je popełnia i nie należy się nimi przejmować, bo …

8 … ćwiczenie czyni mistrzem, jak mówi niemieckie przysłowie. Ale też nikt się mistrzem nie narodził od razu. Podstawa to: Pozytywna motywacja i wyzbycie się lęku przed mówieniem. Żeby się komunikować lepiej powiedzieć źle niż nie powiedzieć wcale. Nie boimy się mówić, pytać, upewniać, stosując jak najczęściej język niemiecki.

9 Daj się zaskoczyć Nie dziw się, z czego i jak uczymy. Nawet nasz najbardziej szalony lub dziwaczny pomysł ma swój sens i jest sprawdzony:) Baza to podręcznik, ale pracujemy też z filmem, różnorodnymi tekstami słuchanymi, programami multimedialnymi i stronami internetowymi, mapami, plakatami, materiałami autentycznymi, grami. Kurs intensywny to także systematyczna praca w domu.

10 Czego się spodziewać? Nastrój może ulegać wahaniom – na początku szybko odczujemy postęp, w połowie kursu możemy odczuwać, że materiał nas przerasta, pod koniec możemy mieć wątpliwości, czy faktycznie opanowaliśmy wszystko. Kursy intensywne sprawdzają się w 100% jeśli dość szybko wyjedziemy do Niemiec lub od razu będziemy musieli używać niemieckiego.

11 Życzę poczucia sukcesu podczas całego kursu i myślę, że czas spędzimy na intensywnej nauce, ale w miłej atmosferze. A potem … … proszę zaglądać na kawę:)


Pobierz ppt "Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz. de.chat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google