Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LUDZIE PIERWOTNI Opracowała: Ola Kozielska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LUDZIE PIERWOTNI Opracowała: Ola Kozielska."— Zapis prezentacji:

1 LUDZIE PIERWOTNI Opracowała: Ola Kozielska

2 EWOLUCJA CZŁOWIEKA 1. Pierwszy człowiek zwany australopitekiem liczy sobie około 4 miliony lat. Mierzył on zaledwie 1 metr wzrostu, a jego mózg był niewiele większy od mózgu małpy. 2. Homo habilis był to człowiek zręczny, miał dużo więcej cech ludzkich niż australopitek. 3. Homo erectus czyli człowiek wyprostowany, żył ponad 1,5 mln lat temu Ten gatunek człowieka był najbardziej podobny do ludzi współczesnych. 4. Neardentalczyk żył w mroźnych klimatach, więc musiał się ciepło ubierać i dlatego zabijał zwierzęta. Mięso zjadał, a skóra służyła im jako ubranie. 5. Homo sapiens powstał tuż po Neandertalczyku. Obecnie każdy z nas jest homo sapiens.

3 POŻYWIENIE LUDZI PIERWOTNYCH
Podstawą utrzymania ludzi pierwotnych było zbieractwo i łowiectwo. Dopiero później zaczęli uprawiać zboże, co dało początek rolnictwu.

4 RYSOWANIE NA SKAŁACH Nikt nie wie dlaczego ludzie pierwotni ozdabiali swoje otoczenie, ale właśnie wtedy pojawiła się sztuka. Sztuka ta nazywana jest malarstwem jaskiniowym, gdyż ludzie pierwotni malowali głównie na skałach. Obrazy przedstawiały zwykle polowania i wizerunki zwierząt

5 RZEŹBIENIE Ludzie pierwotni, obok malarstwa, trudnili się także
rzeźbieniem figurek ludzi i zwierząt w kości.

6 KULT ZMARŁYCH Neandertalczycy jako pierwsi grzebali swoich zmarłych
i opiekowali się chorymi i starymi członkami plemienia. Groby były płytkie i umieszczano w nich pierścienie z rogu, a czasem gotowane mięso.


Pobierz ppt "LUDZIE PIERWOTNI Opracowała: Ola Kozielska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google