Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Myśli bł. Marii Angeli Truszkowskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Myśli bł. Marii Angeli Truszkowskiej"— Zapis prezentacji:

1 Myśli bł. Marii Angeli Truszkowskiej
„Bóg przemówił do nas przez wspaniałe dziedzictwo duchowe bł. Marii Angeli Truszkowskiej, która drogę odnowy człowieka i świata widziała w wiernym wypełnieniu woli Bożej oraz w miłości i ofiarnej służbie bliźniemu. Przez całe życie szła wiernie za Chrystusem i Jego Krzyżem, bez względu na cenę, jaką trzeba było za to zapłacić. Wierna w cierpieniu, wierna w miłości, wierna do końca, bo jej pokarmem było pełnienie woli Tego, który ją posłał.”  (Jan Paweł II)

2 myśli bł. Marii Angeli 1. Pamiętaj, że kochającym Boga wszystko na dobre wychodzi, nawet ich upadki i niedoskonałości. Pokusy niech Cię nie przerażają, jakkolwiek byłyby straszne i długotrwające. Korzystaj z takowych, aby przeciwne im cnoty praktykować.”(I, 115) 2. Nie trać czasu, staraj się, aby każda chwila była zajęta. Nie poddawaj się lenistwu. (III, 89)

3 myśli bł. Marii Angeli 3. Niczym się tak Bogu nie przypodobasz, jak kiedy we wszystkim poddasz się Woli Jego świętej. (III, 135) 4. W każdej chwili Twego życia, w każdym położeniu, ciężkiej ofierze powtarzaj sobie te słowa: Bóg tak chce, Bóg to dopuścił. To niech będzie zawsze Twoim hasłem, Twoją osłodą, Twoją pociechą, Twoim wsparciem we wszystkim, co Pan Bóg na Ciebie dopuści. (I, 6) 5. Pamiętaj o tym, moje drogie dziecko, że szczytem doskonałości jest zjednoczenie z Bogiem...

4 myśli bł. Marii Angeli 7. Spełnienie więc Woli Bożej lepsze jest
niż najwyższe stopnie modlitwy, niż wszystkie zachwycenia najcudowniejsze, jest to we względzie pobożności ćwiczenie nad wszystkie ćwiczenia. (I, 7) 6. Staraj się tylko o nieustanne zjednoczenie woli Twojej z Wolą Bożą... (I, 6-7)

5 myśli bł. Marii Angeli 8. Najzbawienniejszym ćwiczeniem dla duszy chcącej podobać się Bogu jest poddanie się Woli Bożej, przyjmowanie ochotnym sercem przeciwności, choroby, zniewagi, stratę rodziny, przyjaciół. (III, 134) 9. Wszystko, co Pan Bóg chce, wszystko jest dobre. Powinniśmy pragnąć tego, co On chce. (III, 136)

6 myśli bł. Marii Angeli 10. Zapatruj się na wszystko po Bożemu
i przyjmuj, jako od Boga pochodzące. (I, 175) 11. Każda dusza poświęcająca się Bogu ten cel mieć powinna, aby świętą została. 12. Ratuj się modlitwą i ciągłymi aktami, poddawaj się Woli Bożej i wierz, że Pan Bóg nie pozwoli kusić Cię ponad siły. (I, 115)

7 myśli bł. Marii Angeli 13. Nie zniechęcaj się tym, że nie widzisz owocu swej pracy, nie uważaj to sobie za niebłogosławieństwo Boże. Wyście powinny uprawiać i zasiewać, od Pana Boga zależy wzrost i plon. (I, 162) 14. Myśmy powinni pracować i wszystko czynić nie dla zadowolenia własnego ani drugich, ale jedynie dla spełnienia Woli Boga, który chce, abyśmy to czynili. (I, 163)

8 myśli bł. Marii Angeli 15. Modlić się trzeba,
aby się Wola Boża objawiła . (II, cz. I, 275) 16. Rób, moje dziecko, co możesz, a Pan Bóg dopełni to, co nie możesz. Służ Mu tylko ochotnym sercem i nie upadaj na duchu. (I, 44-45) 17. Pan Jezus chce, abyśmy Mu z wesołością ducha służyły. (I, 107)

9 myśli bł. Marii Angeli 18. Otóż i Ty, moje drogie dziecko, upokarzaj się ciągle przed Bogiem, ciesz się z tego, że Twoja nędza jest tronem miłosierdzia Jego. (I, 159) 19. Wyobraź sobie, że nikogo nie ma na świecie, tylko Bóg i Ty. (III, 136) 20. Wyrzuć z serca Twego wszelkie uczucie, które by nie było dla Boga. (III, 130)

10 myśli bł. Marii Angeli 21. Na początku każdej czynności mów: niech to, Panie, będzie dla Ciebie na chwałę Twoją. (III, 131) 22. Zapomnij o sobie, a Pan Jezus będzie o Tobie pamiętał. (I, 88) 23. Nie trwóż się Twymi upadkami, upokarzaj się tylko, pokrywaj je miłością, nie tą uczuciową, ale czynną, ale poświęconą. (I, 88)

11 myśli bł. Marii Angeli 24. Wszystko raczej straćmy,
byleśmy Boga nie stracili. (III, 136) 25. Nie chcę innej miłości, tylko miłość Jezusa, miłość pokory, cierpień i Krzyża. (III, 8) 26. Daj Mu się krzyżować na różny sposób; zaufaj Mu zupełnie. On najlepiej wie, co dla Twej duszy potrzebne. (I, 7)

12 myśli bł. Marii Angeli 27. (...) okiem duszy wpatruj się
w Pana Jezusa i od Niego ucz się, jak trzeba krzyż nosić. (I, 27) 28. Za krzyżem tęsknij i tylko krzyż kochaj na tej ziemi wygnania. (I, 28) 29. Umieść w Twym sercu Chrystusa Ukrzyżowanego, a wszystkie krzyże wydadzą Ci się różami. (III, 142) 30. Spojrzyj na Chrystusa jako ofiarę i staraj się Go naśladować. Ten widok doda Ci siły i odwagi. (I, 88)

13 myśli bł. Marii Angeli 31. Oddaję Cię szczególniejszej opiece Najświętszej Panny, aby Cię na chwilę nie odstępowała, aby strzegła myśli i serca Twego, aby Cię na każdym kroku błogosławiła, aby Ci wyprosiła łaski, abyś według życzeń Ojca Twego – nie lada jaką świętą została. (I, 175)

14 Zgromadzenie Sióstr św
Zgromadzenie Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo PROWINCJA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI ul. Kościuszkowców 85, Warszawa, tel. (022) www. felicjanki.waw.pl


Pobierz ppt "Myśli bł. Marii Angeli Truszkowskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google