Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!”"— Zapis prezentacji:

1 „Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!”
Powitanie Wiosny „Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!” Uczniowie z klas: IIIa, IIIb, IIIc w dniu powitania wiosny

2 Na spacer wyszłam nad strumień o wschodzie złotą twarz kaczeńców ujrzałam na wodzie Stare wierzby zielone rozplotły warkocze zdziwiły się, że na łące już bociek klekocze A kiedy twarze ukazały pierwsze nikłe kwiaty zimowe zmęczenie odeszło w zaświaty…

3 Starym, ludowym zwyczajem jest pożegnanie zimy i powitanie wiosny.
Już kilka dni uczniowie klas trzecich z wychowawcami Jolantą Pałys, Barbarą Kosztołowicz i Barbarą Koryto przygotowywali się do tego, aby pożegnać zimę. Wykonali Marzanny symbolizujące odchodzącą zimę oraz zielone gaiki świadczące o nadchodzącej wiośnie. Kapryśna pogoda oraz długa, mroźna i śnieżna zima sprawiły, że dopiero 27 marca poszliśmy korowodem utworzonym przez trzecioklasistów nad rzekę San, aby na rok pożegnać zimę. Towarzyszyły nam śpiewy i radosne okrzyki.

4 Przygotowanie Marzanny
kl. III c

5 W trakcie prac… kl. III b

6

7 Ostatnie przygotowania
kl. III a

8 Wyruszamy w drogę!

9 Pośród lasu kucharz Marzec Miesza łyżką w wielkim garze.
Robi w nim wiosenną zupę. Smaczną? Zaraz się okaże... Dał do środka trochę błota I miauczenie nocne kota, Szczyptę śniegu, cztery deszcze. Już zjedzone? Kto chce jeszcze?

10 Jesteśmy nad Sanem. To tutaj pożegnamy zimę.

11 Zielone gaiki symbolizują nadejście wiosny.

12 Ostatnie chwile z Marzanną.

13 Zima już nas opuściła!

14

15 Z radością w wiosennych humorach wracamy do szkoły.

16 Wiosenne porządki Wiosna zbudziła się z rana, Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana, Lecz zajrzała we wszystkie zakątki: Zaczynamy wiosenne porządki. Skoczył wietrzyk zamaszyście, Poodkurzał mchy i liście. Z bocznych dróżek, z polnych ścieżek Powymiatał brudny śnieżek. Krasnoludki wiadra niosą, Myją ziemię ranną rosą. Chmury płynąc po błękicie, Urządziły wielkie mycie, A obłoki miękką szmatką Polerują słońce gładko, Aż się dziwią wszystkie dzieci, Że tak w niebie ładnie świeci. Bocian w górę poszybował, Tęczę barwnie wymalował, A żurawie i skowronki Posypały kwieciem łąki, Posypały klomby, grządki I skończyły się porządki ( Jan Brzechwa)

17 Na pamiątkę… Opracowała Małgorzata Kielar


Pobierz ppt "„Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google