Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dbam o dobre samopoczucie swoje i ludzi wokół mnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dbam o dobre samopoczucie swoje i ludzi wokół mnie"— Zapis prezentacji:

1 Dbam o dobre samopoczucie swoje i ludzi wokół mnie
Priorytet III

2 Akcja charytatywna "MIŚ RATOWNIŚ"
Od roku szkolnego 2010/11 uczniowie nasza placówka co roku bierze udział w akcji „Miś Ratowniś". Uczniowie wraz z nauczycielami zbierają maskotki, które przekazywane są na Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

3 „Warto być dobrym”                           W roku szkolnym 2011/12 nasz Ośrodek został zakwalifikowany do udziału w akcji „Warto być dobrym” realizowanej przez Stowarzyszenie” Przyjazna Szkoła”. Akcja „Warto być dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji. Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie roku szkolnego dzieci spełniają dobre uczynki z trzech obszarów: Pomoc drugiemu człowiekowi (ja i bliźni) Zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność) Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat) Na koniec roku , dzieci wybierają lidera, który wykazał się największą aktywnością w czynieniu dobra. Spośród finalistów zastanie wylosowane jedno dziecko i zostaje laureatem konkursu. Nagrodą główną jest rower górski marki Kross ufundowany przez organizatora. Wszyscy uczestnicy, którzy wywiążą się z zadań zastają członkami Oki klubu (ambasador dobrych uczynków ). Akcja ta ma na celu wyzwolić w młodych ludziach modę na dobro i to, że warto być dobrym, bo to się opłaca, a jednocześnie można tym dobrem zarażać innych. Nagrodą główną dla każdego zwycięzcy jest rower marki Kross. W naszej szkole w konkursie wygrała Małgosia Rutkowska z kl. III a

4 „Dzień zrozumienia i tolerancji – od 3 lat w naszej szkole
Akademie i akcje plakatowe na terenie szkoły. Głównym celem zajęć jest : - pokazanie uczniom, że każdy z nas jest inny - wykazanie, że posiadamy inne umiejętności - pomoc w zrozumieniu, dlaczego niektórzy ludzie postępują inaczej niż można tego oczekiwać - wykazywanie tolerancji i zrozumienia wobec kolegów z autyzmem

5 Profilaktyka uzależnień - „Nie pal przy mnie proszę”
Akcja plakatowa na terenie szkoły. Uczniowie każdej klasy wraz z wychowawcą przygotowali plakat, który zaprezentowali na drzwiach wejściowych do swojej sali.

6 Profilaktyka antynikotynowa
Realizacja programów „Czyste powietrze wokół nas” „Nie pal przy mnie proszę” kl. I- III, oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” w kl. Gimnazjim i ZSZ, uzyskała pozytywną opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piasecznie.

7 Zajęcia metodą Weroniki Sherborne
Naszym uczniom oferujemy: Poprzez ćwiczenia i zabawy ruchowe dzieci rozwijają: poczucie własnej wartości i pewności siebie, poczucie bezpieczeństwa, świadomość własnego ciała, umiejętność nawiązywania kontaktów, zaufanie do innych, umiejętność rozróżniania kierunków i tempa ruchów ciała, poczucie sprawstwa.

8 Zajęcia w pracowni polisensorycznej
Zajęcia rewalidacyjne: Relaks i wyciszenie, ćwiczenia koncentracji uwagi;

9 Kształtowanie umiejętności społecznych
W naszej placówce realizujemy autorski program „Kształtowanie wśród uczniów umiejętności społecznych”. Zajęcia służą rozwijaniu takich obszarów jak poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości i pewności siebie, zaufania do innych, konstruktywnego nawiązywania kontaktów. Uczniowie poznają sposoby odreagowania napięć emocjonalnych, nazywają i wyrażają swoje uczucia. Zdobyte umiejętności pozwolą dzieciom lepiej radzić sobie z codziennymi trudnościami, będą one skuteczniej współpracować z rówieśnikami.

10 Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami swoich dzieci?
Zachowanie trudne jest rodzajem zachowania, które jest dla nas w jakiś sposób przykre czy uciążliwe, ale również i takie, które uniemożliwia dziecku naukę, czy też utrudnia kontakt z otoczeniem lub stanowi zagrożenie dla jego zdrowia lub życia. Szkolny psycholog p. Natalia Wasilewska prowadziła dla rodziców prelekcję jak radzić sobie gdy dziecko prezentuje tego typu zachowania.

11 Budowanie poczucia własnej wartości poprzez udział uczniów w przedstawieniach szkolnych

12 Piknik rodzinny czerwiec 2013
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie oraz Stowarzyszenie „AUXILIUM” działające przy naszym Ośrodku zorganizowały Piknik Integracyjny „Uśmiech rodziny”, który odbył się w dniu r. na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Podczas imprezy na dzieci czekało wiele atrakcji, np. strzelanie z łuku, jazda konna, przelot balonem, przejażdżki motocyklem oraz bufet dla dzieci. Z inicjatywy pracowników naszego Ośrodka zorganizowane zostały punkty konsultacyjne: Punkt pomiaru ciśnienia krwi oraz pomiaru cukru we krwi. Pierwsza pomoc przedmedyczna – porady i umiejętności praktyczne. Punkt konsultacyjny prowadzony przez ekspertów w edukacji żywieniowej „Natur House” Piaseczno - konsultacje z dietetykiem, by skutecznie walczyć z nadwagą. „Tolek” przychodnia lekarska - punkt konsultacyjny w zakresie alergologii.

13 Wspólne spotkania z okazji Świąt
Wspólne spotkania wigilijne i wielkanocne dzielenie się jajkiem mocno wpisały się w tradycje naszej placówki. Służą budowaniu przyjaznej atmosfery i więzi międzyludzkich.


Pobierz ppt "Dbam o dobre samopoczucie swoje i ludzi wokół mnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google