Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius"— Zapis prezentacji:

1 „Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius
Listopad 14-18, 2011

2 Poniedziałek 14.11.2011 godz. 10.55 – wylot z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie.
LOT Polish Airlines LO631 na pokładzie Embraer 175, czas lotu 2h. W „seventh heaven” ;)

3 Godzina 14:00- Sofia Radi i Iva czekają na nas na lotnisku i rozjeżdżamy się do miejsc kwaterunkowych.

4 Magia Bułgarii

5 Wycieczka zapoznawcza z uczniami z Turcji po Sofii tuż, po zakwaterowaniu
Chłopcy z Turcji okazali się przemiłymi kompanami. Wymieniliśmy się mailami ;P Takie tam na zakupach …

6 Wtorek 15. 11. 2011- Praca nad realizacją projektu w szkole im
Wtorek Praca nad realizacją projektu w szkole im. Thomasa Jeffersona.

7 Godz. 11:00 - uroczyste powitanie wszystkich gości przez dyrektora szkoły i wszystkich uczniów
Szczególnie zafascynowane byłyśmy występem sekcji wokalnej bułgarskiej szkoły.  Podczas części oficjalnej mogłyśmy zobaczyć typowe dla Bułgarii tańce oraz usłyszeć przyjemną dla ucha muzykę.

8 Godz. 14:00 przedstawianie prezentacji przygotowanych przez uczestników projektu Comenius w kolejności : Bułgaria, Słowenia, Rumunia, Polska i Turcja. Tematem spotkania była charytatywność w szkołach.

9 W naszej prezentacji opowiedziałyśmy o akcjach charytatywnych, które rokrocznie prowadzą nasi uczniowie z nauczycielami. Wspomniałyśmy o: Memoriale im. H. Hryniewicza Górze Grosza WOŚP Zbiórce żywności Dokarmianiu zwierząt Porządkowaniu miejsc cmentarnych Szkolnych aukcjach

10 Bułgaria, Słowenia i Turcja również przedstawiły przygotowaną przez uczniów prezentację, natomiast Rumunia zaprezentowała krótki film przedstawiający problemy tamtejszej społeczności. Każda prezentacja oraz film przygotowany przez Rumunów wzbudziły w nas poczucie potrzeby bycia jednością w sytuacjach wymagających pomocy. Dlatego sądzimy, że temat charytatywności był dla nas wszystkich szczególnie inspirujący i użyteczny.

11 Godz. 16:00 udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów bułgarskiej szkoły. Do wyboru mieliśmy warsztaty origami i sztuki samoobrony. Oczywiście wybrałyśmy samoobronę 

12

13 Wieczorną porą wybrałyśmy się ze wszystkimi uczniami na lodowisko.
Jak widać bawiłyśmy się przednio ;D

14 Środa godz.11:00 wyjazd autokarem do Plovdiv, które jest drugim co do wielkości miastem w Bułgarii. Naszymi przewodnikami po mieście byli bułgarscy uczniowie, którzy w stu procentach wypełnili swoje zadanie przedstawiając historię i znaczenie romańskich budowli. Pokazali nam ogrom zabytków, które w Plovdiv można napotkać na każdym kroku.

15 Jak widać byłyśmy pod ogromnym wrażeniem :P

16 Z Radi i Ivą gdzieś w Plovdiv…
Plovdiv – ruiny rzymskich budowli …

17 Plovdiv Antique teatr jest w zabytkowym budynku w centrum miasta Płowdiw , Bułgaria . Stoi pomiędzy południowo-zachodnim zboczu Dzhambaz Tepe i Taxim tepe wzgórzu w obrębie Starego Miasta i jest dużą atrakcją turystyczną dla podróżnych przybywających do tego obszaru. Mimo, że struktura ta jest powszechnie określany jako amfiteatr , w rzeczywistości jest to tradycyjny teatr rzymski . Teatr został zbudowany w 2 wieku naszej ery na rozkaz cesarza Trajana , i jest jednym z wielu zachowanych budowli rzymskich w Bułgarii dzisiaj. Istnieje kilka stel i napisy ścienne w greckim języku w amfiteatrze.

18 Po powrocie z Plovdiv wybrałyśmy się wraz z uczniami do pubu na karaoke 

19 Czwartek godz. 10:00 – początek wycieczki śladami najważniejszych miejsc stolicy Bułgarii.

20 Otwierając drzwi przyjaźni…
Zwiedzając Sofię…

21 Zachwyceni niesamowitą architekturą miasta…

22 Uroczysta zmiana warty pod Pałacem Prezydenckim w Sofii
Nauczycielki z Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Polski

23 Zwiedzania CD.

24 W czasie wolnym wybrałyśmy się na zakupy do Centrum Handlowego Mall of Sofia, żeby zakupić pamiątki dla najbliższych  Zachwyciły nas typowe bułgarskie sklepy tzw klęczniki. W sklepach już świątecznie ;)

25 O godz. 19:00 odbyła się pożegnalna kolacja w restauracji „Panorama”.
Uroczysta gala rozdania certyfikatów odbyła się w bardzo radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wymienili się prezentami przywiezionymi ze swoich krajów po czym rozpoczęli wspólną zabawę przy typowej muzyce bułgarskiej.

26 We hereby state that Beata Barna-Dimitriu, Sylwia Podwysocka and Klaudia Połczyk have attended the Comenius Project Meeting entitled „Bridges of Digital Content Between Nations” Sylwia z Certificate of Attendance

27 Piątek 18.11.2011 godz. 13:00- powrót do Polski
Nawet podczas podróży powrotnej dopisywały nam przednie humory ;D i udało nam się nawiązać miłe kontakty z współpasażerami z Anglii. Budowania mostów ciąg dalszy ;)

28 LEEEEECIMYYY do domuuu !


Pobierz ppt "„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius"

Podobne prezentacje


Reklamy Google