Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Ogranicza nas tylko wyobraźnia…”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Ogranicza nas tylko wyobraźnia…”"— Zapis prezentacji:

1 „Ogranicza nas tylko wyobraźnia…”
„Ogranicza nas tylko wyobraźnia…” Numer identyfikacyjny: Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum im. Adama Asnyka BIELSKO-BIAŁA

2 Wspólnicy miniprzedsiębiorstwa
Miniprzedsiębiorstwo Image Liczba wspólników: 7 Klasa 2c

3 Reprezentacja na konkursie
Elżbieta Czerwiakowska – dyrektor ds. organizacyjnych Marlena Marek – dyrektor naczelny Natalia Damek – dyrektor ds. finansowych Joanna Niebrój – dyrektor ds. produkcji

4 Opiekun miniprzedsiębiorstwa
► Nauczyciel opiekun: ROBERT MICHALSKI „ Image jest miniprzedsiębiorstwem o ogromnym potencjale intelektualnym. Kreatywność ich działań podoba się uczniom i nauczycielom. Dyrekcja Szkoły chwali ich za pomysłowość i solidność. Ja jestem z nich bardzo zadowolony, lubię ich szalone i nowatorskie pomysły.”

5 Konsultanci CEZARIUSZ MAREK ► Pomoc w zakresie marketingu, organizacji i zarządzania firmą Pracuje w firmie: Comarch, na stanowisku dyrektora oddziału w Bielsku-Białej MAGDALENA NIEBRÓJ ► Pomoc w zakresie księgowości i finansów Pracuje w firmie: Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bielsku - Białej, na stanowisku głównej księgowej

6 Przedmiot działalności
Naszym produktem jest odzież, na której wykonujemy wyjątkowe nadruki. Głównie są to T-shirty. Posiadamy projekty nadruków, które tworzymy samodzielnie, ale przyjmujemy także bardzo chętnie szablony od naszych klientów. Na życzenie klienta możemy również nadrukować na koszulce zdjęcie. W swoim asortymencie posiadamy także czapki i szaliki. Wyróżniamy się też tym, wprowadziliśmy koszulki malowane ręcznie ekologicznymi farbami oraz tym, że gotową do sprzedaży odzież pakujemy w ekologiczne, papierowe torby.

7 Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa
Nasze miniprzedsiębiorstwo powstało we wrześniu 2012 roku. Początkowo skupiliśmy się na analizie rynku. Później tworzyliśmy własne wzory nadruków w legalnym programie Corel. Zaczęliśmy produkcję oraz sprzedaż. Kluczowym działaniem było dbanie o przyjazność dla środowiska przez pakowanie gotowych produktów w ekologiczne, papierowe torby. Byliśmy bardzo zgranym zespołem, dzięki czemu udało nam się uniknąć poważnych kłopotów. Dzięki niewielkiej pomocy opiekuna udało nam się przezwyciężyć problemy. Jednak nasze drobne błędy związane z początkowym wypełnianiem dokumentacji finansowej, szybko były korygowane przez nas i naszych konsultantów.

8 Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa - cd
Największym sukcesem naszego miniprzedsiębiorstwa jest to, że pozyskaliśmy klientów oraz ich zadowolenie. Udało nam się opanować dział finansowy na platformie, stworzyć własne stoisko jak i opanować rynek. Ponadto braliśmy udział w licznych konkursach i olimpiadach. Cieszymy się ze wspólnej współpracy, z naszej pomysłowości, przedsiębiorczości i kreatywności oraz z tego, że udało nam się wprowadzić koszulki malowane ręcznie (ekologicznymi farbami) przez naszych wspólników. Najbardziej dumni jesteśmy z tego, jak wiele praktycznej wiedzy posiedliśmy.

9 Finanse Zysk netto: 303,92 zł ROE = 108,54%

10 Zyski pozafinansowe Dzięki naszej ciężkiej pracy w miniprzedsiębiorstwie korzyści odniosła: 1. Nasza szkoła – osiągnęła po raz kolejny wysoki prestiż, gdyż reprezentujemy szkołę na targach ogólnopolskich jako najlepsze miniprzedsiębiorstwo (1 z 30 w Polsce). 2. Duża liczba uczniów i innych klientów – z chęcią kupowali nasze produkty, którymi byli zafascynowani. 3. Rodzice – którzy doceniali i podziwiali trud i pracę włożoną w działalność miniprzedsiębiorstwa. 4. Społeczność lokalna – przyczyniliśmy się do ochrony środowiska, ponieważ nasze produkty były pakowane w ekologiczne, papierowe torby.


Pobierz ppt "„Ogranicza nas tylko wyobraźnia…”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google