Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WSPÓŁPRACA W KRAJU I ZA GRANICĄ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WSPÓŁPRACA W KRAJU I ZA GRANICĄ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU."— Zapis prezentacji:

1 WSPÓŁPRACA W KRAJU I ZA GRANICĄ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU

2 7.1 Współpraca z Europe Direct podczas organizacji i realizacji projektów edukacyjnych m.in. EcoLife, EcoKnow, EcoStyle oraz podczas organizacji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.

3 FUNDACJA im. R. SCHUMANA Współpraca z Fundacją im. R. Schumana: udział w corocznych, europejskich paradach Schumana, udział w corocznych, europejskich paradach Schumana, patronat Fundacji nad Miejskim Konkursem Wiedzy o Unii Europejskiej, patronat Fundacji nad Miejskim Konkursem Wiedzy o Unii Europejskiej, realizacja projektu Wolontariat Europejski (wolontariuszka z Niemiec – Thekle May), realizacja projektu Wolontariat Europejski (wolontariuszka z Niemiec – Thekle May),

4 WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI… warsztaty prowadzone przez trenerów z Amnesty International z wykorzystaniem materiałów multimedialnych warsztaty prowadzone przez trenerów z Amnesty International z wykorzystaniem materiałów multimedialnych warsztaty prowadzone przez trenerów z Helsińskiej Fundacji Praw Dziecka z wykorzystaniem materiałów multimedialnych. warsztaty prowadzone przez trenerów z Helsińskiej Fundacji Praw Dziecka z wykorzystaniem materiałów multimedialnych.

5 ROE Quo Vadis w Chorzowie Współpraca z Regionalnym Ośrodkiem Europejskim Quo Vadis w Chorzowie: udział w XIII Pikniku z Republiką w Chorzowie, udział w XIII Pikniku z Republiką w Chorzowie, oprawa artystyczna imprez (chór, przedstawienia teatralne), oprawa artystyczna imprez (chór, przedstawienia teatralne), prezentacje w Urzędzie Marszałkowskim, na gali Lady D… prezentacje w Urzędzie Marszałkowskim, na gali Lady D…

6 BIURO POSELSKIE Współpraca z biurem poselskim eurodeputowanej prof. Genowefy Grabowskiej: udział w konkursach organizowanych przez biuro poselskie, udział w konkursach organizowanych przez biuro poselskie, udział i pomoc w organizacji konkursów organizowanych przez szkołę, udział i pomoc w organizacji konkursów organizowanych przez szkołę, wspólny udział w wydarzeniach rocznicowych (Święto Niepodległości), wspólny udział w wydarzeniach rocznicowych (Święto Niepodległości),

7 PROJEKT WELCOM – MOST PRZYJAŹNI Współpraca z Zespołem Szkół Technicznych w Bytomiu i organizacją edukacyjną Athena z Birmingham (UK) – projekt Welcom wykorzystuje technikę wideo-konferencji do kontaktów z polskimi uczniami rozsianymi po całej Wielkiej Brytanii. Celem jest stworzenie wirtualnej społeczności, nawiązanie przyjaźni polskojęzycznych i angielskojęzycznych uczniów oraz przyjęcie i asymilacji nowo przybyłych imigrantów i ich dzieci.

8 BYTOMSKIE INSTYTUCJE Współpraca z Towarzystwem Miłośników Bytomia i Towarzystwem Opieki nad Zabytkami podczas organizacji imprez i konkursów (Dni Dziedzictwa Europejskiego), realizacji wspólnych projektów (opieka nad grobami zasłużonych Bytomian). Współpraca z Towarzystwem Miłośników Bytomia i Towarzystwem Opieki nad Zabytkami podczas organizacji imprez i konkursów (Dni Dziedzictwa Europejskiego), realizacji wspólnych projektów (opieka nad grobami zasłużonych Bytomian).

9 W KIERUNKU WSCHODNIM Współpraca z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Śląskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu podczas organizacji imprez, kiermaszy, akcji charytatywnych.

10 NA LOKALNYM GRUNCIE Współpraca z najbliższymi szkołami (SP44, SP16, G6, G7) podczas obchodów Dnia Ziemi pod hasłem Odkrywamy na nowo Fazaniec. Stworzenie i udostępnienie prezentacji multimedialnej pod w/w hasłem. Współpraca z najbliższymi szkołami (SP44, SP16, G6, G7) podczas obchodów Dnia Ziemi pod hasłem Odkrywamy na nowo Fazaniec. Stworzenie i udostępnienie prezentacji multimedialnej pod w/w hasłem. Współpraca z Przedszkolem nr 39 w ramach akcji Cała szkoła czyta przedszkolakom. Współpraca z Przedszkolem nr 39 w ramach akcji Cała szkoła czyta przedszkolakom. Współpraca z bytomskimi szkołami podczas organizacji konkursów międzyszkolnych Współpraca z bytomskimi szkołami podczas organizacji konkursów międzyszkolnych

11 HOSPICJUM CORDIS Od kilku lat współpracujemy z Hospicjum Dziecięcym CORDIS w Mysłowicach – organizujemy loterie, kiermasze, sprzedajemy sianko wigilijne i palmy wielkanocne, a zebrane pieniądze pozwalają na realizację marzeń chorych dzieci przebywających w hospicjum.

12 GOŚCIE Z MIASTA PARTNERSKIEGO W maju 2008r. uczniowie naszej szkoły gościli dzieci z czeskiej Vsetiny w ramach wymiany międzynarodowej. Oprócz pobytu w polskich domach, na dzieci czekało wiele atrakcji - uczniowie zwiedzili Kopalnię Srebra i Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach, Muzeum Chleba w Radzionkowie, uczestniczyli w majówce. Sprawdzili swoje siły w rozgrywkach sportowych. Uwieńczeniem spotkania był wyjazd do Warszawy na coroczną paradę Schumana.

13 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "WSPÓŁPRACA W KRAJU I ZA GRANICĄ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google