Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAMY GRAFICZNE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAMY GRAFICZNE."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAMY GRAFICZNE

2 The GIMP

3 The GIMP The Gimp to bardzo popularny program na darmowej licencji GNU, stanowiący dobrą alternatywę dla bardzo drogich płatnych edytorów z wyższej półki. Aplikacja działa na wielu systemach operacyjnych i posiada wiele wersji językowych.  Główne cechy i funkcje programu:  rysowanie: możliwość instalowania wtyczek rozszerzających możliwości programu bardzo duża ilość narzędzi do rysowania takich jak pędzel, ołówek, spray etc. jedno z lepszych narzędzi do tworzenia gradientów Systemowe: nieograniczana ilość otwartych na raz obrazów wielkość obrazka ograniczona tylko przez pojemność dysku Zaawansowane: Wspieranie warstw i kanałów pełne wspomaganie dla kanałów alfa warstwy tekstowe z możliwością edycji możliwość inteligentnego zaznaczania Rozszerzenia: możliwość tworzenia skryptów (Sheme, Python, Perl) wtyczki umożliwiające łatwe odczytywanie nowych formatów i dodawanie nowych funkcji dostępna baza ponad 100 wtyczek

4 PhotoFiltre PhotoFiltre to bardzo funkcjonalny darmowy program do obróbki zdjęć. Aplikacja pozwala na wiele operacji na zdjęciach takich jak obcinanie, powiększanie rozciąganie, jak również posiada wiele wbudowanych filtrów takich jak np. watercolor, pastele, indian ink, efekt puzzli i wiele innych.

5 Digital Dream Studio Digital Dream Studio pozwala na edytowanie obrazów z użyciem warstw, w sposób bardziej profesjonalny niż u konkurencji. Program posiada 50 wbudowanych typów narzędzi i pozwala tworzyć użytkownikom własne. Bardzo dobrze rozwiązana jest historia zmian w dokumencie, ponieważ pozwala ona na wracanie się do określonych kroków widocznych na liście, a nie ciągłe wciskanie Ctrl + z. Plusem programu jest bardzo duża ilość gotowych efektów do zastosowania z menu, oraz możliwość dołączania nowych funkcji za pomocą wtyczek ściąganych z Internetu.

6

7 PhotoPlus W pełni funkcjonalny darmowy program do edycji grafiki rastrowej. Możesz używać go do tworzenia obrazów, oraz animacji, lub do edycji już istniejących, dzięki dużej liczbie filtrów oraz narzędzi do rysowania. PhotoPlus obsługuje warstwy oraz maski, tworzy teksty które można edytować graficznie, oraz posiada duże możliwości kompresji zdjęć.

8

9 Brush Strokes Image Editor
Darmowy edytor grafiki z wieloma przydatnymi funkcjami takimi jak tworzenie animowanych gifów, przechwytywanie klatek filmu, automatycznie wycinanie kształtów. Brush Strokes umożliwia także edytowanie przechwyconych klatek filmowych. Bardzo dobry do tworzenia grafiki na strony internetowe.

10

11 Google Picasa Google Picasa to darmowa przeglądarka grafiki umożliwia sprawne wyszukiwanie, edycję i udostępnianie wszystkich zdjęć na dysku twardym komputera. Program Picasa ułatwia dokonywanie zrzutu zdjęć z cyfrowego aparatu fotograficznego. Przy każdym uruchomieniu automatycznie program Google Picasa wyszuka wszystkie zdjęcia znajdujące się na komputerze i posortuje je w albumach uporządkowanych według dat, stosując łatwo rozpoznawalne nazwy folderów. Zdjęcia można dodatkowo uporządkować, tworząc nowe grupy, nadając im dowolne żądane etykiety oraz przeciągając i upuszczając albumy za pomocą myszy. Skorzystaj z serwisu Picasa, aby organizować, edytować i drukować zdjęcia ze swojego komputera.

12

13 PHOTOMAKE PhotoMake to darmowy program do obróbki grafiki rastrowej. Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki. Aplikacja zawiera banalnie proste w obsłudze narzędzia oraz ciekawe i liczne filtry. Ingerencja użytkownika ogranicza się do wybrania narzędzi/filtrów i przesuwaniu lub ustalaniu odpowiednich wartości. Efekty są widoczne od razu. PhotoMake posiada dodatkowo możliwość usuwania tła oraz niepotrzebnych elementów ze zdjęć. Gotową pracę zapiszemy do jednego z formatów: BMP, EMF, GIF, ICO, JPG/JPEG i WMF. PhotoMake nie wymaga instalacji, dzięki czemu działa od razu po pobraniu. Głównym założeniem projektu jest realizacja programu szybkiego, łatwego w obsłudze, przyjaznego dla użytkownika oraz zaawansowanego, tak by każdy mógł z niego skorzystać i za pomocą niewielkiej ilości pracy stworzyć efekty o których marzył. Aplikacja jest bardzo rozbudowana, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. Funkcje programu to przede wszystkim: - Ogromna liczba filtrów - Zaawansowane narzędzia - Możliwość modyfikowania określone kanały - Usuwanie tła - Usuwanie niechcianych elementów z fotografii - Modyfikowanie barw - Modyfikowanie jasności, kontrastu, gammy, ekspozycji i wielu innych podstawowych parametrów - Możliwość malowania wieloma narzędziami, które swoimi własnościami znacznie się od siebie różnią. - Wiele trybów malowania i filtrów. Od zwykłego poprzez wyeksponowanie danych fragmentów fotografii - Zmiana rozmiarów, obracanie i modyfikacja perspektywy obrazka - Łączenie obrazków przy pomocy wielu różnych trybów dających różne efekty końcowe - Zaawansowane funkcje zaznaczenia obejmujące maskę jak również innowacyjną funkcję zaznaczenia danego fragmentu w określonym stopniu.

14

15 PhotoInstrument  PhotoInstrument to program do edycji i retuszu zdjęć. PhotoInstrument obsługuje ponad trzydzieści formatów graficznych między innymi: PNG, JPG, BMP, TIF, PCX, TGA, EXR, ICO i Adobe Photoshop PSD. PhotoInstrument umożliwia usunąć efekt czerwonych oczu, wygładzić zmarszczki, usunąć plamy, wykonać zmiany kontrastu i jasności, rozmycia i ostrzenie, korekcje kolorów (np. kolor oczu) i wiele innych. Program w polskiej wersji językowej. Wersja testowa ma nieaktywną opcje zapisu przerobionego zdjęcia.

16


Pobierz ppt "PROGRAMY GRAFICZNE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google