Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Bądź bezpieczny i udzielaj pomocy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Bądź bezpieczny i udzielaj pomocy”"— Zapis prezentacji:

1 „Bądź bezpieczny i udzielaj pomocy”
część 2. prezentacji

2 A w razie niebezpieczeństwa…
998, gdy dzwonisz do centrali ratujesz sąsiada, gdy u niego się pali. 999, ten numer znać powinien każdy, by uratować życie, nie trzeba być odważnym. 997, numer nam wszystkim bardzo dobrze znany, PAN POLICJANT pomoże nawet lepiej od MAMY! Iwo Cz. Adam Ł.

3 997 – policję wzywamy, kiedy dzieje się coś złego. 999 – ratuje nas jadące na sygnale pogotowie, gdy zagrożone jest nasze życie i zdrowie. 998 – to wołanie o wodę, gdy coś płonie. Karolina Z. Bartek Ban. Julek S.

4 WAŻNE TELEFONY KAŻDY MUSI ZNAĆ
ŻEBY POMOC KOMUŚ KTOŚ MÓGŁ SZYBKO DAĆ 998 TO TELEFON STRAŻY SZYBKO GO WYKRĘCAM KIEDY OGIEŃ ŻARZY 997 POLICJA ODBIERA GDY KTOŚ KOGOŚ KRZYWDZI LUB MU COŚ ZABIERA 999 MUSI ZNAĆ DZIŚ KAŻDY BO RATUJE ŻYCIE WIĘC JEST BARDZO WAŻNY NA PASACH OSTROŻNIE, OBSERWUJ POJAZDY STOSUJ SIĘ DO ZASAD, ZAWSZE BĄDŹ UWAŻNY LEWO PRAWO LEWO – POPATRZ NIM NA JEZDNIĘ WEJDZIESZ WTEDY NAJBEZPIECZNIEJ PRZEZ ULICĘ PRZEJDZIESZ TO CO TUTAJ MÓWIĘ JEST NIEZMIERNIE WAŻNE DLATEGO POWINNO ZNAĆ TO DZIECKO KAŻDE Mateusz W. Mateusz W.

5 Oliwia Kw. Bartek B. Magda K. Igor Ć.

6 Bartek G. Julia K. Pamiętaj, co z mojej nauki wynika, Nie chodź ulicą, używaj chodnika! Kasia i Krysia L. Bartek Bl.

7 I O BEZPIECZEŃSTWIE W SZKOLE MAMY PARĘ WAŻNYCH SŁÓW
Nie przepychaj się w drzwiach! Nie popychaj na schodach! Nie pokładaj innym nogi! Kasia L Karolina Z Julek S. Nie biegaj po schodach! Bartek Bl. i Oliwia Ko. Nie bij się z kolegami na przerwach! Bartek B.

8 I… bardzo ważne! Nie hałasuj! Adam Ł.

9 Nie wychodź bez pozwolenia ze szkoły!
PAMIĘTAJ, nigdy… Nie wychodź bez pozwolenia ze szkoły! Kamil Ko.

10 ZAMIAST ZAKOŃCZENIA Bezpieczeństwo to podstawa,
Przejście dla pieszych Gdy zamierzasz przejść ulicę Zwierzęta mogą być groźne! Nie zbliżaj się do obcych psów! Szymon. Ś Kasia L Julia K Mateusz W. Bezpieczeństwo to podstawa, każde dziecko o tym wie. Trzeba w głowie trzy numery mieć, te: 997 – POLICJA, 998 – STRAŻ POŻARNA, 999 – POGOTOWIE. Warto również – 112 – alarmowy numer znać. I już teraz przykład młodszym możesz dać! Wiedzieć też koniecznie trzeba, aby obcych się wystrzegać! Obcych zwierząt nie dotykać, chodzić grzecznie po chodnikach. Znać przynajmniej dwa kolory: stój – czerwony, idź – zielony. Kiedy wszystko to ogarniesz, będzie dobrze, a nie marnie! Julia K.

11 KILKA ZASAD PIERWSZEJ POMOCY
W pierwszej pomocy najważniejsze jest, by ludziom w potrzebie pomoc nieść. Gdy na ulicy coś się stanie, to szybko biegnij, nie bądź draniem! Kamil Ko. Kamil Ko.

12 WEZWIJ POMOC

13 Czy wszystko w porządku?
OCEŃ REAKCJE Jak się czujesz? Czy wszystko w porządku?

14 UDROŻNIJ DROGI ODDECHOWE
ODGIĘCIE GŁOWY UNIESIENIE ŻUCHWY

15 SPRAWDŹ, CZY ODDYCHA WZROK SŁUCH DOTYK

16 W POZYCJI BOCZNEJ BEZPIECZNEJ
JEŚLI ODDYCHA… UŁÓŻ POSZKODOWANEGO W POZYCJI BOCZNEJ BEZPIECZNEJ

17 JEŚLI NIE ODDYCHA… 30 UCIŚNIĘĆ KLATKI PIERSIOWEJ 2 ODDECHY U DZIECI
- 5 ODDECHÓW - 30 UCIŚNIĘĆ KLATKI PIERSIOWEJ - 2 ODDECHY

18 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Korzystaliśmy z następujących materiałów:
multibook „Nowe JUŻ W SZKOLE, klasa 1” Używaliśmy: laptopa i komputerów w pracowni, rzutnika i telewizora, cyfrowego aparatu fotograficznego, kamery, czytnika kart pamięci, skanera.


Pobierz ppt "„Bądź bezpieczny i udzielaj pomocy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google