Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TAŃCE TOWARZYSKIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TAŃCE TOWARZYSKIE."— Zapis prezentacji:

1 TAŃCE TOWARZYSKIE

2 1.Co to jest taniec towarzyski ?
forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku, na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych, natomiast tańce ludowe pozostawiano klasom niższym. Dzięki muzyce jazz, która stała się bardzo popularna w latach 20, doszło do wybuchu nowo wynalezionych tańców. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem i muzyką. Jest to zestaw tańców partnerskich, od kilkunastu lat cieszy się popularnością również w Polsce.

3

4 2.Rodzaje tańców( wybrane przez nas):
- Fokstrot, -Walc angielski, -Pasodoble

5 3.Fokstrot : Fokstrot jest typowym tańcem angielskim, a jego nazwa wywodzi się od angielskich słów "fox's trot" oznaczających po prostu "krok lisa". Fokstrot opiera się na podstawowych figurach chodu, a kroki kłusujące, dzięki którym taniec ten zyskał właściwy charakter wprowadził aktor, nomen omen, Harry Fox występujący w Nowym Jorku 1914 r. Ciekawostką jest, że w tym tańcu prawie nigdy nie łączy się stóp.

6 4. Walc angielski Walc angielski to prosty rytmicznie taniec towarzyski. Takt walca angielskiego jest na ¾. Ten taniec towarzyski wymaga jednak od pary bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jak nazwa wskazuje, walc wywodzi się z Anglii. Po raz pierwszy zagościł na sali tanecznej pod koniec 1921 roku. Ruchy i obroty walca angielskiego podpowiadają, że jest „potomkiem” walca wiedeńskiego. Poprawnie zatańczony daje wrażenie płynnego ruchu łodzi zmagającej się ze wznoszącymi się i opadającymi falami.

7

8

9 5. Pasodoble Ten taniec towarzyski ma ciekawe i niezwykle oryginalne pochodzenie. Paso doble jest oparte na muzyce używanej podczas walk z bykami podczas wejścia na ring torreadora lub tuż przed zabiciem byka. Prowadzący w paso doble przyjmuje rolę matadora, a jego partnerka odgrywa rolę byka lub cienia matadora, a nawet tancerki flamenco. Paso doble to dynamiczny taniec wykonywany do muzyki przypominającej rytm marszu, przy czym charakterystyczne jest budowanie napięcia. W ostatnim uderzeniu tancerze zwykle wykonują ruchy mające na celu zaakcentowanie szczytu tego napięcia, co zwykle wywołuje entuzjazm widzów.

10

11 Walc angielski

12 Strony z których korzystałyśmy:

13 Wykonały : Karolina Frączek, Eliza Frączek kl.Ic


Pobierz ppt "TAŃCE TOWARZYSKIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google