Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Klęce działania prozdrowotne podjęte w roku szkolnym 2010-2012 w ramach projektu Comenius Regio- Partnerskie Projekty Promocja Zdrowia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Klęce działania prozdrowotne podjęte w roku szkolnym 2010-2012 w ramach projektu Comenius Regio- Partnerskie Projekty Promocja Zdrowia."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Klęce działania prozdrowotne podjęte w roku szkolnym w ramach projektu Comenius Regio- Partnerskie Projekty Promocja Zdrowia Źródłem Rozwoju Szkoły „Choć zdrowie na pewno nie jest wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” Artur Schopenhauer

2 Projekt - COMENIUS REGIO do Promocja zdrowia źródłem rozwoju szkoły - edukacja profilaktyczna. Projekt realizowany przez dwa regiony: Wielkopolskę i Brandenburgię. Koordynatorami są Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Ministerstwo Edukacji Młodzieży i Sportu Brandenburgii. Partnerami projektu są szkoły z Niemiec i Polski oraz instytucje wspierające edukację zdrowotną: Wielkopolskie Centrum Onkologii, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu oraz firma Phytopharm Klęka S.A. Celem projektu jest: wymiana doświadczeń w zakresie promocji zdrowia między regionami partnerskimi, wypracowanie wspólnych działań na rzecz edukacji zdrowotnej oraz zwiększenie roli rodziców i partnerów pozaszkolnych w pracy edukacyjnej szkoły.

3 Zespół Szkół w Klęce przystąpił do realizacji projektu.
Szkoła przeprowadziła diagnozę dotyczącą profilaktyki zdrowotnej społeczności szkolnej oraz przygotowała informację o naszej placówce. Wybrano zespół sterujący: Katarzyna Moś, Szymon Cypryan, Izabela Zwierzchlewska, Lidia Chwiołka-Baczyńska i Róża Doerffer-Jambor.

4 17 listopada 2010 r. Promocja Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.
17 listopada 2010r odwiedzili nas przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Onkologii, aby w ramach Kodeksu Walki z Rakiem, zachęcić do prowadzenia zdrowego trybu życia. Europejski Kodeks Walki z Chorobami Nowotworowymi został przyjęty przez Unię Europejską w 2003r, a jego celem jest między innymi poprawa świadomości społeczeństwa w dziedzinie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania nowotworów. Zapoznano nas z „Kodeksem zdrowego życia”, który zawiera informacje, o tym jak dbać o zdrowie, co szkodzi i co wywołuje różne choroby.

5 Maciej Trojanowski przeprowadził z
uczniami klas I – III pogadankę i warsztaty dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych.

6 23-24 listopada 2010 r. Promocja Zdrowia Źródłem Rozwoju Szkoły.
W dniach 23 – 24 listopada 2010r. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja, w której uczestniczyli partnerzy projektu Comenius Regio - Promocja Zdrowia Źródłem Rozwoju Szkoły. Rozpoczęła się ona prezentacją wszystkich szkół i instytucji biorących udział w projekcie. Następnie wysłuchano wykładów na temat alternatywnych szkół, zdrowego żywienia oraz działań społeczno – edukacyjnych związanych z profilaktyką zdrowotną.

7 23-24 listopada 2010 r. Promocja Zdrowia Źródłem Rozwoju Szkoły.
Kolejnego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach „Stres i techniki relaksacyjne” przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 88 z Poznania. Następnie w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta w Poznaniu mieliśmy okazję zapoznać się z zasadami pracy w poszczególnych pracowniach szkolnych: kuchni gorącej, cukierniczej, garmażeryjnej oraz w salach technologicznych.

8 Comenius Regio Szkolenia grupy sterującej.
Poznań r. Ludwigsfelden r.

9 Wizyta zespołu sterującego w Niemczech.
W marcu 2011 roku członkowie zespołu sterującego wzięli udział w cyklu szkoleń przygotowanych przez LISUM w Ludwigsfelden. Zajęcia prowadzone były przez p. Barbarę Duske-Mernberger oraz p. Gertrude Frölich. Poszerzono wiedzę na temat rozwoju zespołu, zasad funkcjonowania zespołu, planowania pracy z wykorzystaniem techniki matrix oraz check listy i wielu innych zagadnień.

10 Ewaluacja SEIS Na przełomie marca i kwietnia 2011 roku w Lisum odbyły się warsztaty poświęcone wewnętrznej ewaluacji szkoły typu SEIS.

11 Comenius Regio maj 2011 – wizyta nauczycieli z Brandenburgii
Drzewka przyjaźni już rosną 10 miesięcy Wspólna lekcja na boisku szkolnym Aloes drzewiasty to surowiec zielarski. Rośnie w szklarniach Phytopharm Kęka.

12 Nauczyciele z Brandenbergii uczestniczą w zajęciach lekcyjnych.

13 Wizyta grup sterujących z Polski w niemieckich szkołach.
W maju grupa sterująca odwiedziła szkoły w Wünsdorf oraz Eisenhüttenstadt. Mogliśmy zobaczyć umiejętności uczniów tych szkół, wymienić poglądy z nauczycielami. Odbyło się również seminarium Wypalanie zawodowe – Burn Out.

14 Comenius Regio wrzesień 2011 – wizyta grupy niemieckiej w Klęce.
Arboretum „Tajemniczy ogród zmysłów” – wspólne warsztaty: nauczyciele i przedstawiciele instytucji Prelekcja dr J. Jambora „Kodeks walki z rakiem” wykład przedstawicieli Wielkopolskiego Centrum Onkologii Nordic walking – ciekawa i przyjemna forma relaksu

15 Moderacja grupowa. 11-12 października 2011 roku grupa sterująca uczestniczyła w szkoleniu w niemieckim Lisum, którego tematem była: Moderacja grupowa. Zapoznano się z metodami i technikami moderacji grupowej.

16 Wizyta w Szkole Paula Maar – Mały Kangur w dniach 19.03.-21-03. 2012r. Hospitacje w klasach IV-VI.

17 Wizyta w Szkole Paula Maar – Mały Kangur w dniach r. Zwiedzanie obiektów szkolnych i sali gimnastycznej.

18 Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www
Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na naszą stronę internetową:


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Klęce działania prozdrowotne podjęte w roku szkolnym 2010-2012 w ramach projektu Comenius Regio- Partnerskie Projekty Promocja Zdrowia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google